ÖZGÜR ÖZEL’E AÇIK MEKTUP

ÖZGÜR ÖZEL’E AÇIK MEKTUP

ABONE OL
Mayıs 14, 2024 08:55
ÖZGÜR ÖZEL’E AÇIK MEKTUP
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞÜKRÜ IŞIK

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan CHP genel başkanı Sn ÖZGÜR ÖZEL “O tabelada ne yazdığına bakmak da lazım. Bir insanın anadilinde aldığı hizmeti anlamasını kolaylaştırıyorsa bu bir haktır. Ben belediye başkanlarımı da uyardım. Etkileşim alacağım diye artık Arapça tabelalara karışmayın. Arapça Kur’an dilidir, halk incinir. Gidip de belediye başkanı eliyle o tabelayı indirmemeli” demiş ve çok sayıda tepki almıştı.

 Tam geri adım atacağını, en azından düzeltme yapacağını düşündüğüm sırada Soma’da sözlerinin arkasında durduğunun açıklamasını yaptı.

“Bizim belediye başkanlarımız çiğ popülizmin aktörleri olmayacaktır. Arapça tabelalara yapılan saygısızlık ana dili Arapça olan milyonlarca Türk vatandaşına yapılmış olur” dedi. Ülkemizde 6 milyona yakın vatandaşımızın ana dili Arapçadır. Bu hürmetsizlik onlara yapılan hürmetsizlik olur. Nezaketi koruyalım. Kuranı Kerim’in ana dili de Arapçadır “

Sayın Özgür Özel’e cevabımdır!

1- Sn Özel, ülkemizde bulunan milyonlarca Arap kökenli Türk vatandaşı kardeşlerimizin hiçbir zaman Arapça tabela diye bir sorunları olmamıştır.

2- Onlar Türk vatandaşı olarak resmi dil olan Türkçeye saygılı vatandaşlarımız olup, tüm yazışmaları Türkçe yaparlar. Kendi aralarında konuşurken Arapça konuşsalar da Türkçe ile ilgili hiçbir sorunları yoktur.

3- Keza bu aynı şekilde Kürt, Boşnak, Giritli, Laz dâhil yerel kendi mahallî dili olan tüm vatandaşlarımız için geçerlidir.

4- Yaptığınız çıkışa neden olan ARAPÇA TABELA konusu sadece mülteci, sığınmacı, kaçak göçmenlerin, Suriyeli Arapların vergi mükellefi olmadan, kayıt dışı şekilde açtıkları işyerlerindeki tabelalardır.

TÜRK OLMADIKLARI ve TÜRKÇE BİLMEDİKLERİ Ülkemizde kurdukları gayri kanuni ticaretin yasal çerçeveye sokmaya çalışan CHP Lİ BELEDİYELERİN YAPTIKLARI TABELA İNDİRME EYLEMİ ÜLKE GENELİNDE ALKIŞ ALMIŞTIR

5- Bilmediğim bir yerlere şirin gözükmek adına yaptığınız bu çıkışla sadece iktidar yandaşlarından destek alırsınız

6-  BU SEÇİMDE İKTİDARA SARI KART GÖSTERMEK ADINA SİZE EMANET VERDİĞİMİZ MİLYONLARCA OY SAHİBİNİ İNCİTİRSİNİZ. Size destek çıktıkları için pişman edersiniz.

Sn. Özel YANLIŞ YOLDASINIZ!

Sn Özel HATA YAPIYORSUNUZ!

Sn Özel sizi % 40 lara nasıl taşıdı isek oluşacak dip dalga ile % 20 lere indiririz. Haddinizi bilin!

ÜLKEMİN İKTİDARDAN YORGUN, ÇIKIŞ ARAYAN SESSİZ ÇOĞUNLUĞUNU KIRDINIZ!!!!

HATADAN DÖNMEK ERDEMDİR!!!!!!
HATANIZI TELAFİ EDİN!

VEBAL ALTINDASINIZ!
YANCILARA ŞİRİN GÖZÜKMEK İÇİN ASLİ UNSURU KIRDIĞINIZIN FARKINDA BİLE DEĞİLSİNİZ!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP