CHP de değişimin ayak sesleri

CHP de değişimin ayak sesleri

CHP de kongre sürecine yönelik mahalle delege seçimleri büyük bir heyecanla devam ediyor.

ABONE OL
Temmuz 20, 2023 12:50
CHP de değişimin ayak sesleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ağustos ayı içinde yapılması planlanan CHP ilçe başkanlığını seçecek olan delegeleri belirlemek için önce parti üyeleri mahallelerde seçim yapıyor.
Bu yıl ilk defa köylerde de delegeler seçim yapılarak belirleniyor.

Daha önce seçim yapılmadan ilçe yönetimi tarafından delegeler belirlendiğinden partililerin iradesinin sonuca doğru yansımadığı söyleniyordu . Bu şekilde seçim yapılarak delege tesbiti yapılması sonucunda daha demokratik ve daha doğru sonuçların ortaya çıkacağı söyleniyor.
Ve bu sonuçların genel ve yerel seçimlere olumlu anlamda büyük katkısı olacağı belirtiliyor.

Bu kapsamda ilçe başkanlığına aday olan İsmail Kütük, Fatih Eroğlu ve Erkan Karaoğlu şu ana kadar 5 mahallede yarıştılar. Adaylardan İsmail Kütük ve Fatih Eroğlu Kozan’ın en çok delege sayısına sahip Karacaoğlan ve Tufanpaşa mahallelerinde ortak liste çıkararak kazandılar. Kırmızı liste ile sarı listenin yarıştığı seçimlerde şu ana kadar sarı listeden 27 kişi kırmızı listeden 38 kişi seçimi kazanarak delege olmaya hak kazandı.

Partililerin ve tabanın yoğun talebini ve sesini dinleyerek mahalle delege seçimlerinde güçbirliği yaptıklarını dile getiren İsmail Kütük Kozan’da CHP olarak çok büyük değişimler gerçekleştireceklerini ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni herkesi şaşırtacak derecede başarıya ulaştıracaklarını söyledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP