AYNANIN KARŞISINDA…..

AYNANIN KARŞISINDA…..

ABONE OL
Nisan 23, 2024 09:35
AYNANIN KARŞISINDA…..
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞÜKRÜ IŞIK

Sürprizlerle dolu bir seçim süreci yaşadım. Kozan Birlik Platformu çalışmalarını yaparken, buna paralel olarak Mekin Şahin ve Mansur Aladağ adaylıklarını beklerken son dakika da kendimi Kozan Belediye Meclisi kontenjan adayı olarak buluverdim. Belediye başkan adayı yeğenim dediğim Gizem Aksoylu bir gece yarısı operasyonu ile sisteme dâhil ediverdi beni.
Bu arada Adana’da Rengin Metin, Beytullah Sorgun, Turan Işık muhtar adaylarımdı…
Netice tüm seçimleri kaybettim….
Mekin ile Mansur aday olamadı, aday olan bizlerde sandıktan çıkamadık.
Bunun kritiğini yapmak istemiyorum, her ne kadar CHP adayı olmuş olsam da CHP li değilim, onların iç işlerine karışmak yakışmaz.
Sadece bir cümle söylemezsem içime oturur.

CHP Kozan’da tarihi bir fırsatı  (kendi iç sorunlarını aşamadığı için) kaçırdı. Biz seçimi kazandık, CHP örgütü ve örgütle kapışan partililer kaybettirdi.

27 Nisan İYİ Parti kurultayı. Beklentim Musavvat Bey kazanır, olağan kurultaya kadar götürür olağan kurultayda emaneti sahibine teslim eder.
Aksi sonuçlar büyük sürpriz olur…
Gönlümden geçen isim ise sn. Akalın….
İyi partili olmadığım için fazla derinlemesine girmeyelim.
Zafer, Milli yol, BBP, Ata vs.. Değerlendirme dışı bırakıyorum, kusura bakmasınlar…
Ufaktan yaylım ateş atış yapmaya çalışan sn. Sinan Oğan ve sn. Yavuz Ağıralioğlu bence treni kaçırmış yolcu gibiler… Bilmiyorlar ki o istasyona bir daha tren gelmez.

Bu günlerde merak ettiğim, takip etmeye çalıştığım, sır vermeden süreci götüren prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ve ekibi parti kurma çalışmaları…
Birkaç aydır hummalı bir çalışma içerisindeler, çok iddialılar, beklenmeyen ama ses getirecek bir çıkışla sahne alacaklarını düşünüyorlar. Bildiğim kadarı ile seçim bitsin ortalık durulsun sonra sahne alırız noktasındalar.
Bakalım… Görelim… Mevla neylerse elbet güzel eyler…

Geçen yaşadığım bir olaya endirekt cevap Kadir kardeşe da selam olsun Bu vesile ile bu konudaki kanaatimi yazıvereyim.
Ben PARTİSİZ ÜLKÜCÜYÜM. Bizim kuşak binlerce ÜOD yöneticisi benzer durumdayız.
Biz bu noktada isek, İYİ Parti, Zafer, Ata, BBP, Deva, Gelecek hatta CHP’de siyaset yapıyor isek bunu biz değil MHP üst yönetimi düşünecek…
Çizgiden çıkan biz değiliz….
Biz hala 80 öncesi Ocaklı çocuklarız…
Bir Mansur Yavaş CHP’de, bir Selçuk Özdağ Saadette, bir Musavvat Dervişoğlu İYİ Partide siyaset yapıyorsa MHP yönetimi “ Biz nerde yanlış yaptık” diye düşünecek…
78 kuşağı ÜOD yöneticisi  ömrü cezaevinde geçmiş abilere yıkım yapılıyorsa, hatta bıçaklanıyorsa, hatta ve en acısı Sinan Ateş keşlere ihale edilerek öldürülüyorsa…..
O nedenle ne bana ne de başka partideki Ülküdaşlarıma kimse laf atamaz…
Son olarak şunu ifade edeyim.
AKP-MHP iktidarı başta iken, resmi kurum tabelalarından TC silinirken sessiz kaldınız, şimdi CHP li belediyeler kazandıkları her yerde ilk iş tabelalara TC ibaresini koydular… Göz yumulduğu için ruhsatsız iş yeri açan, kaçak çalışan Suriyeliler başta mültecilerle mücadele başlattılar…
Kısaca teoride MHP nin yapması gerekeni CHP yapıyor BENDE ALKIŞLIYORUM….

Aynanın karşısında kendime bakarken satırlardan bunlar döküldü.
Sürçü lisan etti isem affola. Her şeye rağmen, genel prensibimdir ÜLKÜDAŞLIK HUKUKU ESASTIR.

Muhabbetle

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP