Yün Palto Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Yün Palto Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

ABONE OL
Mart 11, 2023 14:35
Yün Palto Üzerindeki Lekeler Nasıl Temizlenir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yünden yapılmış bir palto, sizi sıcak tutacak ve uygun şekilde bakarsanız uzun yıllarca dayanacak bir klasiktir. Her mevsim sonunda saklamadan önce yün palto veya ceketinizi kuru temizleme yaptırarak ömrünü uzatırken, çok fazla kuru temizleme lifler için iyi değildir. Temizlikler arasında paltonuzda leke oluşursa, en iyi seçeneğiniz sabun ve su veya çözücü ile lekeyi hemen çıkarmaktır. Salata sosu veya ruj gibi yağ bazlı lekeler, domates sosu veya kahve gibi su bazlı lekelerden farklı bir çıkarma yöntemi gerektirir.

Su Bazlı Lekeler

Mümkün olduğunca fazla sıvıyı emmek için ıslak lekeleri temiz, beyaz bir bezle silin. Leke zaten kuruysa, bezi nemlendirin ve yapabildiğiniz kadar lekeyi silin. Lekeyi yayılabilir ovalamayın.

Bezleri iyice durulayın ve elde bulaşık yıkamak için sabun veya yünlü kumaşlar üzerinde çalışmak üzere formüle edilmiş deterjan gibi bir damla berrak sıvı sabun uygulayın. Hafif bir köpük elde etmek için bezi birbirine sürün.

Leke çıkana kadar sabunlu bezle lekeyi tekrar kurulayın. Daha sonra alanı suyla temizleyin.

Yağ Bazlı Lekeler

Temiz, beyaz bir bezi leke çıkarıcı solventle nemlendirin. Lekeyi çıkana kadar kurulayın.

Elde bulaşık yıkamak için sabun veya yünlü kumaşlar üzerinde çalışmak üzere formüle edilmiş deterjan gibi bir damla berrak sıvı sabun uygulayın. Hafif bir köpük elde etmek için bezi birbirine sürün.

Solventi çıkarmak için kat üzerindeki noktayı tekrar kurulayın. Sabun kalıntısını gidermek için bezi durulayın ve üçüncü kez sade suyla kurulayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP