Cilt Rengini Dengelemek İçin Patates Kullanımı

Cilt Rengini Dengelemek İçin Patates Kullanımı

ABONE OL
Mart 7, 2023 17:51
Cilt Rengini Dengelemek İçin Patates Kullanımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cildi parlatma, ten üzerindeki renk dalgalanmalarını dengelemek isteyenler için patates iyi bir seçenektir. Kimyasal tedaviler mevcut olmasına rağmen, daha nazik ev ilaçları mevcuttur ve denenmesi güvenli ve etkilidir.

Cilt bakımı rutininize patates ekleyin. Peeling, izler ve düzensiz tonlara neden olabilecek ölü cilt oluşumunu gidermeye yardımcı olur. Patates uygulaması öncesinde mutlaka peeling yapın.

Kiri yumuşatmak ve temizlemek için patatesi soğuk su altında durulayın. Patatesleri sebze soyucu ile dikkatlice soyun. Patatesi soğuk suyla bir kez daha durulayın.

Patatesleri ince bir rende kenarıyla ince şeritler halinde rendeleyin. Şeritleri temiz bir kaseye koyun ve patates ezici veya çatalla iyice ezin.

Yüzünüzü yüz yıkama ile temizleyin ve cildi kurulayın. Gözünüze bulaşmamasına dikkat ederek püreyi yüzünüze sürün. Karışımı 20 dakika yüzünüzde bırakarak başınızı arkaya doğru eğin veya uzanın.

Ilık suyla iyice durulayın ve cildi kurulayın. Bu yöntem cilt için nazik olduğu için her gün veya gün aşırı tekrarlayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP