Bacaklardaki Büyük Gözenekler Küçültülebilir Mi?

Bacaklardaki Büyük Gözenekler Küçültülebilir Mi?

ABONE OL
Haziran 12, 2023 11:04
Bacaklardaki Büyük Gözenekler Küçültülebilir Mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Havalar ısındığında bacaklarınıza biraz daha fazla dikkat gösterme ihtiyacını da beraberinde getirir. Kıl dönmeleri veya aşırı yağ birikimi gözenekleri tıkayabilir ve onları normalden daha görünür hale getirebilir. Bu bacaklarınızda farklı bir cilt tonu yaratır. Bacaklarınızdaki gözeneklerin boyutunu küçültebilirsiniz.

Ilık bir banyo yapın ve suya 1/2 bardak ölü deniz tuzu dökün. Bacaklarınızı 10 dakika banyoda bekletin.

Çeyrek büyüklüğünde glikolik asit bazlı peelingi, vücut fırçasına dökün. Glikolik asit cildi yumuşatırken pul pul dökülür ve fırça cildi sıkılaştırmak için dolaşımı artırırken daha derin bir temizlik sağlamaya yardımcı olur. En iyi sonuçlar için doğal kıllı bir fırça kullanın.

Fırçayı bileğinize yerleştirin ve bacağınızın tepesine ulaşana kadar nemli bacağınızın üzerinde gezdirin. Tıraş etmeyi planladığınız tüm alanlarda bacaklarınızın etrafında çalışarak tekrarlayın.

Bacaklarınızın üzerine nemlendirici bir tıraş jeli sürün. Jeller, kalıcı nem katarken tıraş için temel oluşturur. Eşit baskı uygularken bileğinizden yukarı doğru tıraş edin. Uzun, eşit hareketler kıl dönmesini önler. Jilet darbelerinden kaçınmak için temiz, keskin bir tıraş bıçağı kullanın.

Pamuklu bir pedi salisilik asit bazlı tonikle ıslatın ve yukarı doğru dairesel hareketlerle bacaklarınızın üzerini pürüzsüz hale getirin. Salisilik asit, jilet darbelerini önlemek için gözenekleri geçici olarak sıkılaştırırken kalan mersin escort kalıntıları da giderir.

Bacaklarınıza kalın bir tabaka shea yağı masaj yaparak nemi hapsedin ve gözeneklerinizi tıkamadan iyileşmeyi sağlayın. Bacaklarınızı pürüzsüz ve rahat tutmak için duştan sonra günlük olarak nemlendirin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP