Krem Peynir Dondurulabilir Mi?

Krem Peynir Dondurulabilir Mi?

ABONE OL
Mart 7, 2023 17:50
Krem Peynir Dondurulabilir Mi?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dondurmak mı yoksa dondurmamak mı? Birçoğumuzun, özellikle krem ​​peynir gibi süt ürünleri söz konusu olduğunda kendimize sorduğu soru budur.

Krem Peyniri Dondurabilir misiniz?

Kısa cevabı evet ! Uzun cevap evet, ancak dondurucuda yanmasını önlemek ve çözülmüş krem ​​peynirin kullanıma hazır olmasını sağlamak için uygun adımlar atılması gerekiyor.

Krem Peynir Nasıl Dondurulur?

Açılmamış krem ​​peyniri dondurmak için, olduğu gibi dondurucunuza atmanız yeterlidir. Folyo ambalaj, havayı ve nemi dışarıda tutarken, kağıt kutusu dondurucuda yanmasına karşı ek bir koruma katmanı sağlar.

Dondurmak istediğiniz krem ​​peynir açılmışsa sorun değil! Sadece bir dondurucu torbasına veya başka bir hava geçirmez kaba aktarın ve üzerine güncel tarih yazın.

Her iki durumda da, krem ​​peyniriniz dondurucunuzda üç ila altı ay boyunca taze kalacaktır. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda dondurulmuş krem ​​peynirinizde dondurucuda yanığını fark ederseniz kullanmamalısınız. (İpucu: Dondurucu yanığının krem ​​peynirinizi etkilemesini önlemenin en iyi yolu, donmadan önce saklama torbasındaki tüm havayı çıkarmaktır)

Krem Peynir Nasıl Çözülür?

Krem peyniri dondurduktan sonra eritmenin en iyi yolu bir gece buzdolabına koymaktır. Bu şekilde, dondurulmuş krem ​​peynir birkaç saat içinde yavaş yavaş çözülür ve oda sıcaklığında çözdüğünüzde elde edeceğinizden çok daha iyi bir doku sağlar.

Krem Peyniri Dondurup Çözüldükten Sonra Ne Değişir?

Taze krem ​​peynir ile çözülmüş dondurulmuş krem ​​peynir arasındaki en göze çarpan fark, dokusudur. Bunun nedeni, krem ​​peynirin içeriğinin yaklaşık yarısının su olmasıdır ve dondurma işlemi sırasında suyun peynir tellerinden ayrılıp buz kristalleri oluşturmasıdır.

Bu ayrılma nedeniyle, çözülmüş krem ​​peynir, taze malzemelerden daha ufalanmış, taneli ve daha az yayılabilir olma eğilimindedir. Ancak onu iyice karıştırırsanız en iyi el blenderi kullanmak tekrar güzel ve kremsi bir hal alacak ve en sevdiğiniz krem ​​peynir tariflerinden herhangi birinde kullanmaya hazır olacaktır.

Dondurulup çözüldükten sonra dokusu biraz değişecek olsa da, krem ​​peynirinizin tadı etkilenmeyecektir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP