Plastik Bardaklardaki Kokular Nasıl Giderilir?

Plastik Bardaklardaki Kokular Nasıl Giderilir?

ABONE OL
Mart 7, 2023 17:49
Plastik Bardaklardaki Kokular Nasıl Giderilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Plastik, özellikle kokuları emmeye eğilimli bir malzemedir. Özellikle güçlü kokulu içecekler içmek için plastik bardaklar kullanırsanız, koku plastikte temizledikten çok sonra bile kalabilir. Sabun ve sıcak suda uzun süre bekletmek bile bardaklardaki kokuyu tamamen gidermeye yetmeyebilir. Güçlü koku giderme özelliklerine sahip ürünler, plastik bardakların önceki durumlarına dönmesi için çok önemlidir.

Adım 1
Bir kovaya veya büyük bir kaseye 3 bardak ılık su dökün. 1 bardak karbonat ekleyin ve karışımı suya eşit şekilde dağılana kadar karıştırın.

Adım 2
Plastik bardaklarınızı kovaya veya büyük kaseye yerleştirin. Plastik kapları karbonat çözeltisinde en az sekiz saat bekletin.

Adım 3
Plastik kapları karbonat çözeltisinden çıkarın. Kalan kabartma tozu çıkarmak için ılık suyla durulayın. Bardakları iyice kurulayın ve koku kalıp kalmadığını belirlemek için koklayın.

Adım 4
Plastik bardaklar hala kokuyorsa bir kağıt havluyu beyaz sirke ile nemlendirin. Kokuyu daha da gidermeye yardımcı olmak için plastik bardakların içini sirkeyle ıslatılmış kağıt havluyla ovalayın.

Adım 5
Sirkeyi temizlemek için plastik kapları sıvı bulaşık deterjanı ve ılık suyla yıkayın. Fincanları ılık suyla durulayın ve iyice kurulayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP