Gümüş Takılar Sirke ile Nasıl Temizlenir?

Gümüş Takılar Sirke ile Nasıl Temizlenir?

ABONE OL
Mart 9, 2023 15:02
Gümüş Takılar Sirke ile Nasıl Temizlenir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gümüş takılarınızı parlak ve lekesiz bir görünüm onun güzel görünmesini sağlar. Markalı mücevher temizleyicileri pahalı olabilirler ve sert kimyasallar içerebilirler. Neyse ki, yaygın ve ucuz bir ev eşyası olan beyaz sirke, kimyasal madde içermez ve gümüş takılarınızı parlatmak için mükemmeldir.

Küçük bir kapta karbonat ve beyaz sirkeyi karıştırın. Çözeltinin köpürmemesi için kabın yeterince derin olduğundan emin olun, çünkü bu, başlangıçta bu iki malzemeyi karıştırdığınızda köpürme olacaktır.

Gümüş takılarınızı solüsyonun içine koyun ve bir saat bekletin. Sert kiri olan veya lekelenmiş takıları çıkarın ve diş fırçanızı kullanarak hafifçe fırçalayın; bu noktada yeterince gevşetilmelidir.

Mücevheri tekrar solüsyona yerleştirin ve bir saat daha bekletin. Takıları çıkarın ve soğuk akan suyla musluğun altında tutun. Solüsyonu veya herhangi bir karbonat parçasını parmak uçlarınızla nazikçe ovalayın.

Mücevheri tüy bırakmayan bir cila beziyle kurulayın, lekeleri önlemek ve parlamasını sağlamak için dairesel hareketlerle silin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP