Kuru Ayaklar İçin DIY Peeling

Kuru Ayaklar İçin DIY Peeling

ABONE OL
Mart 7, 2023 09:25
Kuru Ayaklar İçin DIY Peeling
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kuru ayaklar için yapılması gereken en önemli şey peelingdir. Böylece kuru ve ölü deriyi cldinizden uzaklaştırmış olursunuz. İki ev malzemesi ölü deriyi yok eder: aspirin ve limon suyu! Aspirin ve limon suyu yaygın olarak bulunmasının yanı sıra ucuzdur ve kuru ciltle mücadelede oldukça etkilidir.

Aspirin, akne tedavilerinde yaygın olarak bulunan salisilik asidin kuzeni olan aminosalisilik asit içerir. Bu asit, pürüzlü, ölü cilt hücreleri ile cildinizin üst tabakası arasındaki bağın kırılmasına yardımcı olarak, çok kuru olabilen ayaklarınızın altındaki o sert tabakanın dökülmesine yardımcı olur.

Aspirin gibi limon suyu da sadece ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda aminosalisilik asidin cilde daha derinlemesine nüfuz etmesine yardımcı olan doğal asitler içerir. İkisi birlikte çalışarak, bu sert kuruluk katmanlarının altından yumuşak, esnek bir cilt ortaya çıkarır.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

5-6 aspirin
1 limon
Küçük karıştırma kabı
Ayak banyosu için bir kap
Havlu
Plastik ambalaj
Temiz çorap
Ponza taşı veya ayak törpüsü
Nemlendirici losyon (daha zengin, daha iyi!)

Yapılışı:

Aspirin tabletlerini veya tozu küçük karıştırma kabına koyun ve bir kenarda bekletin. Ayak banyosu için kapın içine ılık su doldurun. Ayaklarınızı yaklaşık 20 dakika sıcak suda bekletin. Islatmayı bitirmeden hemen önce, limon suyunu mümkün olduğunca çok aspirin kabına sıkın. Aspirin tabletlerini (kullanıyorsanız) parçalamak için bir çatal veya kaşık kullanın ve aspirin ve limon suyu kumlu bir macun oluşana kadar karıştırın.

Ayaklarınız yumuşadığında sudan çıkarın ve bir havluyla iyice kurulayın. Daha sonra aspirin macunundan biraz alın ve en kuru bölgelere özellikle dikkat ederek ayaklarınızın altına uygulayın.

Ardından, plastik sargıyı alın ve aspirin karışımını yerinde tutmak için her bir ayağınızı sarmak için kullanın. Ayaklarınız sarıldığında, plastik sargıyı sabitlemek için üzerine bir çift temiz çorap giyin ve en az 2 saat bekletin.

Tedavi süresi dolduğunda çorapları ve plastik sargıyı çıkarın ve ayaklarınızı iyice durulayın. Şaşırtıcı bir şekilde kolayca çıkması gereken gevşemiş cildin dökülmesine yardımcı olmak için pomza taşı veya lif kabağı ile ovun.

İşiniz bittiğinde, ayaklarınızı tekrar durulayın ve ardından bol miktarda en sevdiğiniz zengin nemlendirici losyonu uygulayın. Ayaklarınız belirgin şekilde daha yumuşak, pürüzsüz ve çok daha kolay olmalıdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP