Kabartma Tozunu Kendiniz Yapın

Kabartma Tozunu Kendiniz Yapın

ABONE OL
Mart 4, 2023 11:57
Kabartma Tozunu Kendiniz Yapın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kabartma tozu birçok kişinin kullandığı bir üründür. Bunun farklı nedenleri var. Birkaç dakika içinde kendiniz kabartma tozunu evinizde hazırlayabilirsiniz. Bunun çok ciddi faydaları vardır.

Kullanılacak malzemeler
1 çay kaşığı karbonat
2 çay kaşığı tartar kreması
1 çay kaşığı mısır nişastası (isteğe bağlı)

Yapılışı
Birlikte birleştirilene kadar karbonat ve tartar kremasını birlikte karıştırın. Tartar Kreması, olarak geçen bu madde, yumurta beyazlarını köpürtmek, kar haline getirmek için çırpmadan önce içine ilave edilerek sonradan sönmemesini sağlayan ve aktarlarda satılan beyaz bir tozdur.

Kabartma Tozunu Saklama için:
Karışıma bir çay kaşığı mısır nişastası ilave edin ve karıştırın. Bu, havadaki nemi emer ve kabartma tozuna ihtiyacınız olmadığı zaman toparlanmasını veya reaksiyon göstermesini önler. Kabartma tozunu kullanmadığınız zaman hava geçirmez bir kapta saklayın.

Daha büyük bir parti yapmak ister misiniz? Tartarın miktarını iki katına çıkarın, karbonat ölçüsünü ise yine aynı tutun. Harika bir sonuç çıkacaktır.

Kabartma tozu, zaman içindeki potansiyelini kaybettiğinden, bir ay içinde kullanabileceğinizden fazlasını yapmayın.

Kendi Kabartma Tozunu Yapma Nedenleri

Alüminyum içermez: Mağazada satılan pek çok kabartma tozu gibi sodyum alüminyum sülfat içermez.
Mısırdan arındırılmış:  Sadece mısır nişastasını değil, kök tozu da kullanabilirsiniz.
Glutensiz: Mısır nişastasını eklerseniz, mısır glüteni içerecektir. Bu, Çölyak hastalığı veya gluten duyarlığı olan kişileri etkileyen glütten değildir. Mısır nişastasının glutensiz bir tesiste üretildiğinden emin olun. Paketin üzerini okuyun. Glutenden kesinlikle kaçınmayı tercih ederseniz, mısır nişastasını kullanmayın.
GMO içermez: (GMO içermeyen mısır nişastası kullandığınız sürece)
Metalik bir tat yok: Bazı insanlar ticari olarak üretilen kabartma tozundan yapılan ürünlerde alüminyumun tadı alır. Haklıdırlar. Ancak kendi yaptığınız kabartma tozunda alüminyum olmadığı için teneke gibi tad ağzınızda kalmaz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP