Kol Ağdası

Kol Ağdası

ABONE OL
Nisan 14, 2024 10:32
Kol Ağdası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tercih Edilecek Ağda: Hassas veya gevşek ciltler söz konusu olmadığı sürece pudrasız ağdalar ile uygulama yapmak (öncesinde bir miktar pudra kullanmak) veya pudralı ağdaları tercih etmek kafi gelecektir.
İşlem Sırası: Kol bölgesi farklı yüzeyler ile sürekli temas halinde olduğu için sir ağda öncesinde mutlaka oluşmuş ya da daha sonra oluşma tehlikesi bulunan bakterilere karşı antibateriyal ve antiseptik bir jel ile temizlenmelidir. Kol bölgesinde tüyler genellikle içten dışa doğru ve yatay şeritler halinde olduğundan 4- 5 cm eninde çalışılması önerilir. Kılların çıkış yönünde sürülen ağda ile aynı yönde yapıştırılan ağda kağıdı ile tek hamlede cilde paralel ve alttan cildi gererek tüylerin çıkış yönünün tersine çekilir. Ağda kalıntıları çabuk emilebilen bir yağ ile temizlenir ve ağda işlemi A ve E Vitamini içeren Allontoinli ve Salatalık Özlü rahatlatıcı losyon ile tamamlanmış olur.
Tercih Edilen Sistem: Geniş ve düz yüzey olduğu için daha pratik olacağından kartuş sistem önerilir. Uygulama alışkanlığına göre konserve sistemle de çalışılabilir.
Tercih edilen Kağıt Boyutu: Ağda kağıdı ile 10 cm boyunda şeritler halinde çalışılması tavsiye edilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP