Epilasyon Amaçlı Kullanılan Lazerler

Epilasyon Amaçlı Kullanılan Lazerler

ABONE OL
Aralık 21, 2023 06:19
Epilasyon Amaçlı Kullanılan Lazerler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Epilasyon Amaçlı Kullanılan Lazerler

Epilasyon amaçlı kullanılan lazerler IPL-flaş lamba sistemi, ruby, alexandrite, diod, nd:yag olarak incelenebilir. Ruby lazerde dalga boyu 694nm’dir. Alexandrite lazerde dalga boyu 755nm’dir. Diod lazerde dalga boyu 800-900nm, Nd.Yag lazerlerde ise 1064nm’dir. Epilasyon amaçlı lazer cihazlarının teknolojisi ilerledikçe dalga boylarının arttığını görüyoruz. Çünkü dalga boyu vücutta ışığın etkileyebileceği alanlarda önem kazanmaktadır.

Cilt rengi koyu olanlarda dalga boyu en yüksek ışığı üreten lazerin kullanımı yan etki ihtimalini ortadan kaldırmaktadır. Yan etkilerin ciltte oluşmaması ve en iyi sonuca ulaşılabilmesi için lazerlerde dalga boylarının haricinde dinlenme süresi, atım aralığı, soğutma vb. özelliklerde gün geçtikçe geliştirilmektedir.

Her sistemin birbirine göre zayıf ve üstün olduğu taraflar bulunmaktadır. Hemen hemen hepsi birbirlerine yakın etkinlik göstermektedirler. Her hangi birine çok iyi gelen bir sistem bir başkası için iyi gelmeyebilir. Ancak genel görüş, hangi sistem kullanılırsa kullanılsın, Long Pulse denilen özelliğe sahip olan cihazların belirgin üstünlüğü olduğu şeklindedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP