SİYASET AMAÇ DEĞİL SİYASET BİR ARAÇTIR!

SİYASET AMAÇ DEĞİL SİYASET BİR ARAÇTIR!

ABONE OL
Mart 4, 2024 07:41
SİYASET AMAÇ DEĞİL SİYASET BİR ARAÇTIR!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞÜKRÜ IŞIK

Siyaset amaca yönelik hedefe gitmek için kullanılan bir araçtır. Amacınızın ne olduğuna bağlı olarak güzel ya da çirkin bir yol izler.

Bazı insanlar bulundukları yeri, mensubu oldukları cemaati ön planda tutmak, hatırlatmak, o guruba o cemaate sempati halkası oluşturmak için siyaset yaparlar. Bu tiplerin adaylığında şu parti performansı, şu adayın performansı değil şucuların performansı nam altında cemaat dillendirilir.
Burada hedef cemaati gündemde tutmaktır ve siyaset araçtır!

Bazı insanlar sadece isimleri ya da soy isimleri ya da aile geçmişi nedeniyle aday yapılırlar. Geçmişte marka olmuş ve şu an olmayan bir aile ya da bir şahsın yakını o marka olmuşun oluşturduğu sempati halkasından faydalanmak için aday yapılır. Burada parti aday adayları içerisinde seçim yaparken liyakatin yanına geçmiş başarı marka ismi kendisi olmasa da artı değer olarak görür.
Burada amaç partiyi bir numara yapmaktır ve siyaset araçtır!

Bazı kişiler de makam koltuk hırsı vardır. Oturdukları koltuğu bırakmamak adına ne gerekiyorsa onu yaparlar. Dön sövdüklerini bu gün övmek dâhil her yol mubahtır. Esas olan koltuğun kalıcılığıdır. Üç dört parti değiştirirler aday olmak esası ile hatta parti bulamazlarsa bağımsıdan aday olurlar neticesinde bir yerden tekrar aday olurlar.
Burada amaç kişisel ikbal için racon kesmektir ve siyaset araçtır!

Bazı yeni kurulan partiler kendi tanıtımlarını yapmak için, bizde sahaya indik demek için, istikbalde bunlar olmazsa biz olacağız demek için sahneye çıkarlar. Aday bulmakta zorlansalar da, hiçbir varlık göstermeseler de ileriki seçime referans olsun diye aday gösterirler.
Bu partiler için parti ismini gündemde tutmak amaç siyaset araçtır!

Tüm bu kargaşa da birde idealistler vardır.
Tüm bu siyaset cambazlığının ortasında, bölgesine, şehrine hizmet etmek isteyen, siyaseti bilen ama çirkefliğini bilmeyen idealistler. Bunlar kendi partilerinde bile “Acaba” sorgusu ile karşılaşırlar. İdealistlik tavizsizlik demektir, eğilmemek demektir dik durmak demektir…
Acaba bu başkanla nasıl yaparız… Bu soru idealistin parti yöneticilerinin kafasında bir soru işareti olarak kalır da kalır!
İşte tam burada, sadece burada AMAÇ HİZMETTİR ve
SİYASET BU HİZMETE GİTMEK İÇİN KULLANILAN BİR ARAÇTIR!

Başa oynayan tüm siyasi oluşumlarda aday belirleme sürecinde küskünlükler, kırılmalar, saf değiştirmeler, provokeler olmaktadır ve olmuştur. Tepeden inen aday nedeniyle bir partinin ilçe teşkilatı çökmüştür. Aday yapılmadı diye girdiği üçüncü partiden istifa eden şahıs dördüncü partide aday olmuştur. Kendi partisinde “Satıldık” diyen bir gurup bir başka partiden listeye girmiştir. Kısaca kimin eli kimin cebinde karışmıştır.
Yukarıdaki satırlar hiçbir kurum parti ya da şahsa yönelik değil, 50 yıllık siyaset birikimimin olası senaryosudur. Kimse üzerine alınmasın!
Benim için siyaset HİZMETE YÖNELİK BİR ARAÇTIR.
Amaç hizmet etmek ise gerekli değilse gereksiz bir oluşumdur.
25 Mart 2009 tarihinden itibaren de kesin olarak siyaseti bırakmış, kendi çizgisinde, doğrularından taviz vermeyen, demokrat, jakoben, Atatürkçü,
Türk Milliyetçisi bir PARTİSİZ ÜLKÜCÜYÜM.
Genel seçimde bizim kuşak ÜOD yöneticileri olarak yaptığımız istişarede “Başbuğun emaneti baş göz üstüne” dedik ve Ayyüce hanımı milletvekili yapana kadar destekledim. Seçildiği günden itibaren de hiç irtibatımız olmadı, olması da gerekmezdi çünkü maksat hâsıl olmuştu.
Bu seçimde eylemsiz kalma noktasında iken yeğenimiz çıktı, Kozan’da belediye başkan aday adayı oldu. O andan itibaren nasıl Ayyüce hanıma babası hatırına destek verdi isem babası rahmetli Namık ÂDEM adına da kızına, ,
Sudiye Gizem Aksoylu ’ya destek verdim.
Aday adaylık süresi bitti aday oldu, listeler oluşmaya başladı derken 20 Şubat saat 01.45 Gizem yeğenimiz aradı “ Amca listeleri yazıyoruz, iznin olursa seni kontenjan bire yazmak istiyorum”.
“ Açık desteğimizi baştan ilan etmişiz, nerde nasıl faydam olacaksa oraya yaz”

Netice: Şu an at başı giden Kozan seçiminde yeğenim Sudiye Gizem listesinde kontenjan adayıyım.
Son 10 yıldır ayrım yapmaksızın Adana merkezde yaşayan Kozan’lıları bir araya getirmeye çalışıyorum. İmamoğlu, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli kökenli olup Adana merkezde yaşayan insan sayısı 800.000. Yani merkez nüfusun % 40’ı, yani en büyük siyasi güç…
Sorun bir araya gelmeyi bilmeyenler ordusuyuz.
Kozan için en liyakatli, en ufku açık, en iyi aday Gizem… Bunu tüm samimiyetim ve 40 yıllık inşaat mühendisi şehircilik deneyimimle söylüyorum.
Onu kazandırdığımız zaman ben otomatikman Adana Büyükşehir belediye meclis üyesi oluyorum. O zaman da 10 yıldır mücadelesini verdiğim Adana’daki Kozan’lıları bir araya getirmede etkin bir konuma gelmiş oluyorum.
Buda siyasetin bonusu olsun!

Kozan için, Kozan’a hizmet için…
Liyakatli, donanımlı gençlerin siyasette önünü açmak için…
Adana’da Kozan’lıları bir araya getirmek için…
Kısaca KOZAN’A, KOZAN’LIYA HİZMET İÇİN…
Parti ayrımı yapmaksızın SUDİYE GİZEM AKSOYLU’YA DESTEK İSTİYORUM!
Muhabbetle Şükrü IŞIK İnş. Müh.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP