Soğuk Malzemeler Nasıl Hızlı Oda Sıcaklığına Getirilir? – HayatKolay

Soğuk Malzemeler Nasıl Hızlı Oda Sıcaklığına Getirilir? – HayatKolay

ABONE OL
Mart 7, 2023 08:55
Soğuk Malzemeler Nasıl Hızlı Oda Sıcaklığına Getirilir? – HayatKolay
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurabiyeler, kekler ve ekmekler için neden bu kadar çok tarif oda sıcaklığındaki malzemeleri gerektiriyor? Basitçe söylemek gerekirse, oda sıcaklığındaki malzemeler soğuk olanlardan farklı davranır ve bu farklılıklar istenen sonuçları verebilir!

TereyağıTezgahınıza soğuk bir tereyağı koyarsanız, oda sıcaklığına gelmesi yaklaşık bir saat sürer. Ancak bu sürenin yaklaşık dörtte üçünü küpler halinde keserek kısaltabilirsiniz!

Kadınların İşini Kolaylaştıracak 10 Mutfak Püf Noktası

Küp küp tereyağı yaklaşık 15 dakika içinde oda sıcaklığına gelecek ve size önemli miktarda zaman kazandıracaktır!

YumurtaYumurtaları hızlı bir şekilde oda sıcaklığına getirmek için küçük bir karıştırma kabını ılık (sıcak değil) suyla doldurun.

Yumurtaları dikkatlice suya koyun, diğer malzemelerinizi ölçerken 5-10 dakika bekletin. 5-10 dakika sonra yumurtalarınız kullanıma hazır olacak!

Tarifiniz oda sıcaklığında yumurta akı veya sarısı gerektiriyorsa, yumurtalar hala soğukken bunları ayırmak iyi bir fikirdir.

Gerçekten İşe Yarayan Garip Mutfak Temizleme İpuçları

Süt, Krema ve AyranSüt ürünlerini hızlı bir şekilde oda sıcaklığına getirmek için mikrodalga fırınınızı kullanabilirsiniz.

Mikrodalgaya uygun bir kaba dökün, ardından hazır olana kadar 10 saniyelik aralıklarla güçte mikrodalgaya koyun.

Mikrodalga kullanmak istemiyorsanız veya sahibi değilseniz, bunu set üstü ocakta da kolayca yapabilirsiniz. Sadece gerekli miktarı küçük bir tencereye ekleyin ve düzenli olarak karıştırarak bir dakika kadar orta-düşük ısıya koyun.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP