Plastik Kelepçe İle Harika Şeyler Yapabilirsiniz

Plastik Kelepçe İle Harika Şeyler Yapabilirsiniz

ABONE OL
Mart 7, 2023 09:25
Plastik Kelepçe İle Harika Şeyler Yapabilirsiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Plastik kelepçe (kablo bağı) son yıllarda evdelerde çok fazla kullanılıyor. Bir şeyleri bağlamak ya da (geçici olarak) kırılmış nesneleri tamir etmek çok kolaydır. Plastik kablo bağları çok sağlamdır ve sadece bir bıçak ya da bir makasla kesildiğinde gevşeyecektir. Sık sık işe yararlar, ancak bu ipuçlarını okuduktan sonra onları daha da çok seveceksiniz!

1. Kablolarınızı Toparlayın
Bu birçok insan için tanıdık bir problem olmalı: kablolar inanılmayacak kadar karışık. Televizyonunuz, DVD oynatıcınız ve hoparlörlerinizin hepsi aynı elektrik prizine gider ve ortada acayip bir kablo karışıklığı vardır. Kabloları bu plastik kelepçe ile bir düzene koymanız çok kolay.

2. Çekmece tutacağı yapın
Yeni çekmeceleriniz var mı, ancak onlar için henüz bir kulpunuz yok mu? Plastik kelepçeleri kullanarak geçece olarak kulp yapabilirsiniz.

3. Telefon sabitleyicisi
Telefonunuzun etrafına iki fermuarlı plastik kelepçe bağlayın ve uçlarına dayanmasına izin verin. Bu şekilde, videoları cep telefonunuzdan rahatlıkla izleyebilirsiniz.

4. Çoklu elektrik prizini asın
Bir güç şeridi etrafına iki fermuar bağı bağlayın (çok sıkı değil). Ardından, küçük ilmikler oluşturmak için zip bağlarının her birine başka bir zip bağı sarın. İki küçük kancayı dolabın içine, masanın altına veya duvarın üstüne takın ve elektrik kablosunu buraya asın. Tüm fermuarlı ipleri sıkıca çekin ve ardından uçlarını kesin.

5. Kendi klasörünüzü yapın
Bir kağıt yığınını bir arada tutmak ister misiniz? Yoksa kendi klasörlerinizi çocuklarla mı oluşturmak istiyorsunuz? İki karton parçayı, arada kalmasını istediğiniz kağıt destesiyle birlikte alın. Karton ve kağıdın deliklerini kesmek için bir perforatör kullanın ve tümüyle klasörün görünmesini istediğiniz şekilde istifleyin. Halka bağlayıcı olarak işlev görmek için her iki delikten bir plastik kelepçe geçirin. Uzun uçlarını kesin.

6. Çakmağınızı koruyun
Hiç çakmağını çantanıza soktunuz mu? Her zaman tutuşma şansı vardır, çünkü çantanız hareket eder ya da üstünde başka eşyalar olduğu için. Çakmağınızın gerçekleşmesini engellemek için bir kilidi yoksa, bir fermuar kullanabilirsiniz. Bunu çakmağın etrafına, doğrudan ateşleyicinin altına sarın. Bu şekilde, ateşleyici aşağı itilemez ve çakmağınız çantanızda tutuşmaz.

7. Fermuarınızı düzeltin
Fermuarınızın tırnağı koptu mu, ancak fermuarın kendisi hala iyi mi? Fermuarın deliğinden bir plastik kelepçe geçirin ve fermuarınızı açıp kapatabilmenizi sağlayacak küçük bir halka oluşturun.

8. Duş perdesini asın
Duş perdesi var ama asılacak halka yok mu? Bunun yerine plastik kelepçe kullanın!

9. Parmaklarınızı yakma
Tencere ve tavalarınızda metal kulplar var mı ve yanıktan kaçınmak için her zaman tutaçlarla mı uğraşıyorsunuz? Sadece tutacağın etrafına plastik bir kelepçe takın ve kapağı bununla kaldırın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP