Pirinç veya Metal Nasıl Boyanır?

Pirinç veya Metal Nasıl Boyanır?

ABONE OL
Mart 7, 2023 17:45
Pirinç veya Metal Nasıl Boyanır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evinizde eski pirinç eşya ve eski metal bir obje varsa bunları boyayarak güzelleştirmek isteyebilirsiniz. Metal nesneleri boyayabilirsiniz, ancak birçok metalin pürüzsüz, kaygan yüzeyleri bir metal boyama projesini biraz zorlaştırır. Çoğu boya parlak bir yüzeye düzgün bir şekilde yapışmayacağından, pirinç veya metalinizin boyayı bitirdikten çok sonra bile harika görünmesini sağlamak için uygun astarı yapmanız önemlidir.

Kiri çıkarmak için pirinç veya metali bir bez ve sabunlu suyla temizleyin. Sabunlu su metali temizlemek için yeterince güçlü değilse, temizlemek için amonyak içeren bir cam temizleyici kullanın.

Metal nesneyi durulayın ve iyice kurulayın. Havanın iyi olduğu bir günde nesneyi dışarıda bir gazete kağıdının üzerine yerleştirin.

Metal nesneyi, metal yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanmış bir püskürtme astarı püskürtün. Astar üzerindeki talimatlar, metal veya parlak yüzeylere yapışacağını veya boyayı bitirdikten hemen sonra astarın sürtüneceğini belirtmelidir.

Nesnenin tüm yüzeyini kapladığınızdan emin olmak için ikinci bir kat astar uygulayın.

Kuru astarlanmış nesneyi istediğiniz renk sprey boya ile boyayın. Herhangi bir boya astara yapışacağından özel tip sprey boya kullanmanıza gerek yoktur.

Boya tamamen kuruduktan sonra pirinç veya metal nesne üzerine şeffaf bir akrilik sızdırmazlık maddesi püskürtün. Bu, boyanın korunmasına ve ufalanmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP