Karnabahar Pirinci Nasıl Yapılır?

Karnabahar Pirinci Nasıl Yapılır?

ABONE OL
Mart 5, 2023 14:16
Karnabahar Pirinci Nasıl Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Düşük karbonhidratlı karnabahar pirinci pişirerek hafta ortası öğünlerinizdeki kalorileri azaltın. Yüksek lifli karnabahar pirinci, tahıla mükemmel bir alternatifdir. Tek ihtiyacınız olan, pirinç benzeri parçaları elde etmek için bir rende veya mutfak robotu.

Mutfak robotu en iyi sonuçları verecektir. Karnabaharın dış yapraklarını çıkarın, dörde bölün ve kalın çekirdeğin çoğunu çıkarın, ardından her çeyreği iki veya üç parçaya bölün. Blenderi aşırı yüklemeyin. Taşma meydana gelebilir. Karnabahar ince pirinç veya kuskus gibi görünene kadar 30 saniye kadar karıştırın.

Ayrıca
Mutfak robotunuz yoksa çiğ karnabaharı rendenin kalın tarafıyla rendeleyebilirsiniz. Elinizde birkaç büyük parça kaldığını görebilirsiniz, bu da ‘pilav’a daha tıknaz bir doku verecektir.

Karnabahar pirinçi nasıl saklanır?

Karnabahar hazırlandıktan sonra kullanıma hazır olana kadar saklayabilirsiniz. Kalori kontrollü bir diyet uyguluyorsanız, karnabahar pirincini her biri sadece 25 kalori içeren 100 gr’lık porsiyonlara bölün ve buzdolabında üç güne kadar tutabilir veya dondurucuda iki aya kadar saklayın. Pişirmek istediğiğizde çözdürmeye gerek olmaz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

KATEGORİNİN POPÜLERLERİ