Hızlı ve Kolay Yatak Nasıl Temizlenir?

Hızlı ve Kolay Yatak Nasıl Temizlenir?

ABONE OL
Mart 6, 2023 05:44
Hızlı ve Kolay Yatak Nasıl Temizlenir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yatağınızı düzenli olarak temizlemeniz gerektiğini hepimiz biliyoruz, ancak nasıl? Nevresimlerinizi düzenli olarak değişiyor olmanız yatağınız için bakım yaptığınız anlamına gelmiyor. Yatağınızın da zaman zaman temizlenmesi, üzerindeni leke ve kokuların giderilmesi gerekiyor. Yatağınızı temizletmek aslında sandığınızdan çok daha kolay!

Biraz kabartma tozu ve elektrikli süpürgeniz kullanarak, yatağınızı birkaç saat içinde etkili bir şekilde temizleyebilir ve tazeleyebilirsiniz! Bu işlem nemi, kokuları, kirleri, toz akarlarını ve diğer istenmeyen maddeleri, sert kimyasallar veya kalıcı kokular olmadan elimine eder. Çok kolay ve hayatımızın büyük bölümünü uyuyarak geçirdiğimiz yataklarımızı temiz tutmak için kesinlikle biraz zaman ve çabaya değer!

Başlamadan önce, “temizleme tozu” nu karıştırmanız gerekir. İşte yapmanız gerekenler:

Malzemeler:
1 su bardağı karbonat tozu
4-5 damla esansiyel yağ

Yapılışı
Karbonat tozu ve uçucu yağları bir kavanozda birleştirin ve kapağı kapatın. Yağları karbonat tozu içine dağıtmak için kavanozu birkaç saniye çalkalayın. (İstediğiniz herhangi bir esansiyel yağı kullanabilirsiniz. Lavanta yağı kullanmayı tercih edebilirsiniz)

Artık temizleme tozunuz hazır olduğuna göre, yatağınızı temizlemeye başlamanın tam zamanı!

Bir Yatak Nasıl Temizlenir?
Adım 1 – Yatağınızı Çıkarın ve Yıkayın
Çarşaflarınızı düzenli olarak yıkamanız gerektiğini zaten bildiğinizden eminim, ama yine de bunları kaldırmanız gerekeceği için bunu yapmak için iyi bir fırsat. Toz akarlarını ve diğer alerjenleri öldürmek için en sıcak döngüde yıkayın.

Adım 2 – Temizleme Tozunu Uygulayın
Temizleme tozunuzu kavanozdan, mutfakta kullandığınız bir elek yardımıyla yatağınızın üzerine dökün.

Adım 3 – Bekleyin
Karbonat tozu çalışmak için zamana ihtiyaç duyar, bu yüzden en az bir saat bekletin. Karbonat tozu ve yağlar sihirlerini çalıştıracak, nem, koku ve kiri çekecek ve yatağınızı taze ve temiz bırakacaktır!

Adım 4 – Süpürün
Temizleme tozunun beklettikten sonra sıra süpürmeye geldi. Tozu yatağınızdan yavaşça çekin. (Burada yavaşça çalışmak istiyorsunuz, böylece vakum mümkün olduğu kadar fazla kir çıkarmak için maksimum emiş kullanıyor.)

Daha temiz, daha hijyenik bir yatak için işlemi ayda bir kez tekrarlayın.

Ve bu kadar! Yatağınızı tamamen süpürdüğünüzde, temiz ve ferah kokulu olur. Taze yıkanmış çarşaflarınızı atın, harika bir gece uykusu çekeceksiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP