Çamaşır Suyu Bitleri Öldürür mü?

Çamaşır Suyu Bitleri Öldürür mü?

ABONE OL
Mart 5, 2023 10:21
Çamaşır Suyu Bitleri Öldürür mü?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir istila geldiğinde, herkes paniğe kapılır. “Çamaşır suyu bitleri öldürür mü?” diye düşünebilirsiniz. Neyse ki, çamaşır suyu bitleri dezenfekte etmek ve öldürmek için etkilidir.

Ancak sadece ağartıcı özelliği olan kumaş ve halı malzemelerinde kullanılmalıdır. Etikete bakarak veya materyali araştırarak bu bilgiyi bulun. Mobilyalarınızı veya halınızı temizlemek için çamaşır suyu kullanmak için ihtiyacınız olacak:

Çamaşır suyu
Su
Su şişesi

Bitleri Öldürmek İçin Çamaşır Suyu Kullanma Yöntemi
Su şişesinde 2 yemek kaşığı çamaşır suyu ile 2 bardak suyu birleştirin.

Elektrik süpürgesiyle süpürdüktem sonra, karışımı kumaşınız üzerinde test etmek için görünmeyen bir alana püskürtün. Renk bozulmasına neden olmadığından emin olmak için bekleyin.
Testi geçtikten sonra mobilyalarınıza, yataklarınıza ve halılarınıza karışımı püskürtün. Kurumasına izin verin. Kuruduktan sonra tekrar elektrik süpürgesiyle süpürün.

Mobilya için Ev Yapımı Bit Spreyi
Araştırmalar, çay ağacı yağının bitleri öldürmede etkili olabileceğini göstermektedir. 2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre, %1’lik bir çay ağacı yağı karışımı 30 dakika içinde bitleri öldürür. Bu biti öldüren yöntem için ihtiyacınız olacak:

Çay ağacı yağı
Sprey şişesi

Malzemeleriniz elinizin altında olduğunda, bu adımları izleyin.

Alanı dikkatlice süpürün. Sprey şişesinde 1 çay kaşığı çay ağacı yağını 3 yemek kaşığı su ile karıştırın. Karışımı çalkalayın. Mobilyalarınızı ve halılarınızı püskürtün. Kurumasına izin verin. Ardından yeniden süpürün.

Kalan bitleri almak için tüy bırakmayan bir rulo kullanın. Etkili olmasına rağmen, çay ağacı yağının çok belirgin bir kokusu olduğu unutmayın. Kokuyu maskelemek için ek yağlar ekleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP