Çocuklar Için Doğal Diş Macunu Yapın

Çocuklar Için Doğal Diş Macunu Yapın

ABONE OL
Mart 5, 2023 10:19
Çocuklar Için Doğal Diş Macunu Yapın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yazımızda yine çocuklarınız için doğal diş macununu nasıl yapacağınızı anlatacağız. Diş macununu çocuğunuzun zevkine göre hazırlayabilirsiniz. Örneğin naneyi seviyorsa naneli ve portakallı yapabilirsiniz.

Böylece çocuğunuz için diş fırçalamak daha zevkli bir hale gelecektir.

Peki ev yapımı diş macunu kullanmaya çocuğunuzu nasıl ikna edersiniz?

  1. Geçişi yavaş yapın:

Çocuklar, değişimlere çok açık değildir. Bunun için sizin onlara diş macunu olarak farklı bir şey vermeniz şüphe uyandırabilir. Bundan dolayı geçişi yavaş yapın. Normal diş macununu fırçanın yarısına koyun diğer yarısına kendi yaptığınız macunu sürün. Zamanla tüm fırçayı kendi yaptığınız macunu sürebilirsiniz. Çocuğunuz alışmış olacaktır.

  1. Tüpleri sevimli hale getirin

Dışarıdan satın aldığınız çocuk diş macunu bitince içine kendi yaptığınız macunu koyabilirsiniz. Ya da yeni tüpler satın alıp üzerine sevimli karakterlerin resimlerini koyabilirsiniz. Bu çocuğunuz için daha sevimli olacaktır.

  1. Diş macununu birlikte yapın

Böylece çocuğunuz kendi macununu yapma keyfi duyacak ve kullanmayı daha kolay kabul edecektir.

Gerekli olan malzemeler

⅓ fincan hindistan cevizi yağı, yumuşak ama erimemiş

1 yemek kaşığı iyi kalitede kabartma tozu

1 yemek kaşığı bentonit kil

¼ çay kaşığı saf sıvı Stevia

4-10 uçucu yağ damlaları: Bunun için tatlı portakal kullanın. Bu çocuklar için daha caziptir. Limon ve nane de çocuğunuzun zevkine göre iyi seçeneklerdir.

Yapılışı:

Orta büyüklükte bir kapta, hindistan cevizi yağı, kabartma tozu ve kili birleştirin. İyice karıştırın. Daha sonra diğer malzemeleri ekleyin. Bir kavanozda ve diş macunu tüplerinin içinde saklayın.

Not: Bentonit kili karıştırırken tahta veya plastik kaşık kullanın. Kilin kesinlikle metalle temas etmemesi gerekiyor. Aksi halde tüm özelliğini yitirir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP