Biberon Nasıl Sterilize Edilir?

Biberon Nasıl Sterilize Edilir?

ABONE OL
Mart 6, 2023 05:48
Biberon Nasıl Sterilize Edilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bebeğiniz için kullandığınız biberonlar temiz ve mikropsuz olduğundan emin olmanız önemlidir. Biberonları ilk aldığınızda sterilize etmek isteyebilirsiniz. Bir şişeyi sterilize etmenin birkaç yolu vardır, ancak hangisini seçerseniz seçin işlem kolaydır.

Eski Moda Kaynatma Yöntemi
Bu basit temizleme işlemini, bebeğiniz doğmadan önce gerçekleştirmek kolaydır.

Isı için üreticinin yönergelerini kontrol edin. Cam şişeler ve bazı plastik seçenekler bu ısı seviyesini kaldıracak şekilde tasarlanmıştır, ancak bazı malzemeler olmayabilir.

En büyük tencerenizi, ayakta duruyorlarsa, şişeleri kapatacak kadar en az suyla doldurun.
Suyu ısıtmadan önce şişeleri baş aşağı yerleştirin. İçlerindeki hava kabarcıklarını çıkarabilmeniz için onları belirli bir açıyla yerleştirmeniz gerekir. Meme uçlarını da bırakın.
Suyu 10 dakika kaynatın.
Tencereyi ocaktan alın ve şişeleri çıkarmadan önce suyun soğumasını bekleyin. Ardından her zamanki gibi yıkayıp kurulayın.

Bulaşık Makinesinde Biberonu Sterilize Edin
Şişeleriniz bulaşık makinesinde yıkanabilirse işiniz kolay. Bu yöntemi denemeden önce daima şişelerin bulaşık makinenizin ısısından zarar görmeyeceğinden emin olun.

Şişeyi sökün, halkaları, üstleri, meme uçlarını ve diğer parçaları çıkarın.
Küçük parçaları bulaşık makinesinin üst rafına yerleştirin. Şişeleri birbirine çarpmayacakları bir yere koyun.
Bulaşık makinenizin sterilize etme döngüsü varsa, bunu normal yıkamanıza ekleyin. Bulaşık makinesinin ısıtmalı kurutmaya ayarlandığından emin olun.
Döngüyü her zamanki gibi çalıştırın. Soğuyunca şişeleri çıkarın.

Mikrodalgada Biberonu Sterilize Edin
Mikrodalganızı bebeğinizin biberonlarını buharla sterilize etmek için de kullanabilirsiniz. Bir seferde yalnızca birkaç tane yapabileceksiniz ve bu işlem yalnızca şişeler içindir. Meme uçlarını farklı bir şekilde yapmanız gerekecek. Şişelerinizi mikrodalgada sterilize etmeden önce üreticinin mikrodalgaya uygun olduklarını söylediğinden emin olun.

Şişelerin kaymasını önlemek ve taşan suyu emmek için mikrodalga fırınınızın döner tablasına bir kağıt havlu koyun.
Her şişeyi suyla kısmen doldurun ve mikrodalga döner tablasına dik olarak yerleştirin. Bir seferde üç veya dört şişe yapın.
Mikrodalgayı yüksek güce ayarlayın ve şişeleri iki dakika boyunca ısıtın. Su kaynar ve mikrodalganın içinde buhar oluşturur.
Pişirme süresinin sonunda, şişeleri çok dikkatli bir şekilde çıkarmak için bir fırın eldiveni kullanın. Alternatif olarak, çıkarmayı denemeden önce soğumalarını bekleyin.
Şişeleri her zamanki gibi yıkayın ve kurulayın.

Meme uçlarını ve bebeğin sütüne dokunabilecek diğer parçaları sterilize etmek için mikrodalga sterilizasyon torbası kullanmanız gerekir.

Zayıf Çamaşır Suyu Çözeltisine Daldırın

Lastik eldiven ve önlük giyin. Çamaşır suyu ve amonyağı asla karıştırmayın ve her zaman iyi havalandırılan bir yerde çalışın.

Şişeleri iyice yıkayın ve durulayın.
Bir galon ılık su ile bir çay kaşığı ev tipi çamaşır suyu karıştırın.
Biberonları ve meme uçlarını yaklaşık iki dakika bekletin.
Şişeleri ve parçaları çıkarın ve iyice durulayın. Her zamanki gibi yıkayın ve kurulayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP