Claudia Schiffer

Claudia Schiffer

ABONE OL
Nisan 27, 2024 05:35
Claudia Schiffer
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Claudia Schiffer 25 Ağustos 1970’de dünyaya gelen, 1.80 boyunda 95-62-92 ölçülerine sahip Rheinberg Almanya doğumlu süpermodeldir. 90’lı yıllarda üne kavuşan manken dünyanın en başarılı süpermodellerindendir. Claudia’nın babası avukat olup iki erkek kardeşi ve bir de kız kardeşi vardır. Okul yaşamı boyunca utangaç olduğunu ve hep çok uzun boylu olduğunu belirtir. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Claudia çocukken hep babasının şirketinde avukat olmak ister. Ancak bu isteği 1987 yılında Metropolitan Modellik Ajansı patronu Michel Levaton tarafından bir gece klübünde keşfedilene dek sürer.

Ailesinin isteği üzerine eğitimini tamamlar ve Paris’e uçarak kariyerine başlar. Fransız ELLE dergisine kapak olmasıyla kısa sürede tanınır ve Karl Lagerfeld tarafından Chanel’in yeni yüzü seçilir. Revlon ile anlaşma imzalar, Versace, Jil Sander, Dolce & Gabbana, Ralph Lauren ve Valentino gibi markaların defilelerinde boy gösterir. Vanity Fair, Rolling Stone, The New York Times, People dergilerine kapak olan ilk süpermodel olur. Claudia Schiffer aynı zamanda mango ile de çalışır (Sonbahar/Kış 2006). Ayrıca L’Oreal ile de sözleşmesi olan süpermodelin her yıl kendi tasarladığı ve yer aldığı mayo takvimi vardır.

Kariyeri Pepsi reklamlarında yer alması Fanta içinde Mickey Mouse ile dans etmesiyle gelişmeye devam eden Claudia bu reklam için 2 milyon dolar alır. Ayrıca Citroën’in reklamında da çıplak olarak yer alır (Her na kadar sadece omuzları gözükse de 3 milyon dolar aldığı bir reklam olur).

Claudia Schiffer ayrıca sinema dünyasına da Richie Rich filmiyle giriş yapar (1994). Ardından Blackout, Black and White, Life Without Dick, In Pursuit, Love Actually, Zoolander adlı filmlerde ufak roller alır. Ancak sinema kariyeri modellik kadar başarılı olamaz.

Mankenlik yaptığı dönemde dört adet egzersiz kasedi var. Bunlardan Claudia Schiffer’s Perfectly Fit adlı videosu en çok satanlar arasına girmiştir.

1995 yılında Claudia, Christy Turlington, Naomi Campbell, Elle Macpherson ile birlikte ünlü restoran zinciri Fashion Cafe’yi açarlar.

Claudia Schiffer ünlü ilüzyonist David Copperfield ile 1999’a kadar altı yıl nişanlı kalır. 25 Mayıs 2002’de film yapımcısı Matthew Vaughn ile evlenen Claudia 2003’te ilk çocuğu Caspar Matthew’ı, 2004’te de ikinci çocuğu Clementine de Vere Drummond’u dünyaya getirir. Claudia Schiffer aynı zamanda A.B.D. adına UICEF’in İyi Niyet Elçisi’dir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP