Göçmen: Güvenli Bir Sarıçam Yaratmak İstiyoruz

Göçmen: Güvenli Bir Sarıçam Yaratmak İstiyoruz

SARIÇAM/ADANA--CHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Hüseyin Göçmen, dirençli kentler kurma anlayışına uygun , dirençli yapılardan oluşan, akıllı kent sistemleriyle büyüyen, güvenli bir Sarıçam yaratmak istediklerini söyledi.

ABONE OL
Mart 19, 2024 13:11
Göçmen: Güvenli Bir Sarıçam Yaratmak İstiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mahalle gezilerini sürdüren CHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Hüseyin Göçmen, Sarıçam’ı İkinci Yüzyılın Kenti yapmaya kararlı olduklarını, özellikle deprem konusunda duyarlı olacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Özellikle 6 Şubatta yaşadığımız deprem felaketi, tehlikenin ne kadar yakın ve büyük olduğunu bize bir kez daha gösterdi. O gün yaşadığımız depremlerden çıkarmamız gereken çok sayıda ders var. Bu felaketten aldığımız dersleri Sarıçamlılara aktardığımız projelerimizle büyümekte olan Sarıçam’da uygulayarak parti politikamız olan dirençli kentler kurma anlayışına uygun , dirençli yapılardan oluşan, akıllı kent sistemleriyle büyüyen, güvenli bir Sarıçam yaratmak istiyoruz.”

Hüseyin Göçmen, ““Gücümüzü sizlerden alıyoruz. Dayanışma içerisinde eşitlikçi belediyecilik hizmetlerimiz ilk günden başlayacak” dedi ve ekledi.

“Sarıçamlıların istekleri doğrultusunda projelerimizi hazırladık.Amacımız, hiçbir sarıçamlının yatağına aç girmemesi. Bu amaçla Halk marketlerimizi, Aş evlerimizi, kreşlerimizi , kız-erkek öğrenci yurtlarımızı en kısa sürede uygulamaya koyacağız. Üniversite öğrencilerimize bur vereceğiz.

2009 yılında kurulan Sarıçam İlçemiz hizmete susamış. Sarıçam’da tarım ve hayvancılık en önemli geçim kaynağı. Belediyemiz bünyesinde Veteriner ve Ziraat Mühendisi hizmetleri , tarım, hayvancılık ve çevre konularında alanlarında uzman ekipler tarafından oluşturulacak. Hayvan Sağlığı ve Bakımı, Veteriner, hayvanların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi, beslenmesi ve bakımı konusunda belediyenin veteriner ekipleri danışmanlık yapacak. Tarımsal alanların kontrolü, ziraat mühendisleri, çiftçilerin tarımsal becerilerini , verimliliklerini artırmaları ve sürdürülebilir tarım uygulamalarını benimsemeleri için eğitim, toprak analizi ve danışmanlık hizmetleri sunmayı amaçlar.”

Sarıçam Belediye Başkan Adayı Hüseyin Göçmen, her gittiği mahallede yurt, kütüphane özellikle düğün salonu talebi ile karşılaştığını, bu hizmetlerin öncelikleri arasında yer alacağını da sözlerine ekledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP