Tülay Hatimoğulları Depremzedelerin Elektrik ve Kredi Kartı Borçlarının Durumunu Hatırlattı

Tülay Hatimoğulları Depremzedelerin Elektrik ve Kredi Kartı Borçlarının Durumunu Hatırlattı

Yeşil Sol Parti Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları, depremzedelere kesilen ve on binlerce TL’yi bulan/aşan elektrik faturaları hakkında açıklama yaptı.

ABONE OL
Haziran 8, 2023 09:59
Tülay Hatimoğulları Depremzedelerin Elektrik ve Kredi Kartı Borçlarının Durumunu Hatırlattı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hatimoğulları; depremin ardından deprem bölgesinde yaşayan yurttaşların üç ay boyunca ertelenen elektrik faturaları bu sürenin dolmasının ardından toplu bir şekilde gönderilmeye başlandığını, Hataylı yurttaşlar tarafından bizzat kendisine iletilen elektrik faturalarının on binlerce TL’yi bulduğunu ifade etti. 15 bin TL elektrik faturası kendisine iletilen bir depremzede yurttaşın, engelli çocuğu ile yaşadığını ve eve dahi henüz geçmediğini, istenen şekilde tek seferde ödeme yapmasının imkansız olduğunu söylediğini aktardı.

Tülay Hatimoğulları, “…Hatay ilinin tamamı ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde bulunan faal ve kullanılabilir durumda olan iletimden bağlı, orta gerilimden bağlı sanayi abone grubundaki ve orta gerilimden bağlı “kamu ve özel hizmetler sektörü ile diğer abone” grubundaki elektrik tüketicileri haricindeki elektrik tüketicilerinin fatura tutarlarının 31.05.2023 tarihine kadar ertelenmesi ve 2023 yılı Haziran ayı itibariyle oluşacak faturaların fatura döneminden itibaren gecikme zammı olmaksızın eşit taksitlerle 6 ayda tahsil edilir.”  İfadelerinin yer aldığı 21 Mart 2023 tarihli 6974 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararını hatırlattı.

Depremzedelerin depremden sonraki tüm faturalarının ve kredi kartı borçlarının silinmesi için ilgili Bakanlıklarla çalışmanız olacak mı?

Aylardır çeşitli şekillerde mağduriyetleri artarak devam eden, yaşamı yeniden kurma mücadelesi veren depremzedelerin tüm faturalarının ve kredi kartı borçlarının silinmesi gerektiğini vurgulayan Tülay Hatimoğulları, depremzedelerin bu talebinin elzem bir şekilde karşılanması gerektiğini ifade etti. Son olarak, depremzedelerin “Depremin faturasını halka, depremden etkilenenlere yıkmak isteyenler bilsin ki bu faturaları ödemeyeceğiz!” diyerek konuya dikkat çektiğini ve acil olarak bu konuya çözüm bulunması gerektiğini belirtti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP