Öztanrıöver: Bilimin doğrultusunda aydınlık ve özgür bir Türkiye oluşturulmalı

Öztanrıöver: Bilimin doğrultusunda aydınlık ve özgür bir Türkiye oluşturulmalı

ADANA- CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Murat Öztanrıöver, seçim çalışmaları kapsamında  TMMOB’a bağlı odaların temsilcileri ile bir araya geldi. Öztanrıöver, ‘’Bilimin doğrultusunda aydınlık ve özgür bir Türkiye oluşturulmalı’’ dedi.

ABONE OL
Nisan 4, 2023 14:56
Öztanrıöver: Bilimin doğrultusunda aydınlık ve özgür bir Türkiye oluşturulmalı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Öztanrıöver: Bilimin doğrultusunda aydınlık ve özgür bir Türkiye oluşturulmalı

Öztanrıöver, Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odası’na (TMMOB) bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Hasan Aksungur, Elektirik Mühendisleri Odası Başkanı .Mehmet Mak, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Tatar, Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Çiğdem Eroğlu, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Sehmuz Alparslan, Jeofizik Mühendisleri Odası Başkanı Emin Pişkin, Maden Mühendisleri Odası Başkanı .Recai Can ,Ziraat Mühendisleri Odası İKK temsilcisi Ahencan Tayakısı ve İKK Sekreteri Ahmet Uncu ile birlikte bir araya geldi.

Öztanrıöver, toplantıda Oda başkanları ile önümüzdeki genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci ile fikir alış verişinde bulundular. Toplantının çok anlamlı ve verimli geçtiğini ifade eden Öztanrıöver, ‘’ İlmîn ve Bilimin doğrultusunda Aydınlık ve Özgür bir Türkiye için mücadeleye birlikte devam etmeliyiz’’ dedi. Öztanrıöver, şunları kaydetti:

‘’Bilim ve ilimin askıya alındığı her şeyi tek kişinin bildiği ortak aklın kullanılmadığı ucube bir sistemle yönetiliyoruz. Bilimin ışığında aydınlık bir Türkiye inşa etmek yerine yandaş olabilme ve biat edebilme kabiliyetleri baz alınarak, işgal edilen kadrolar ile Ortadoğu’nun karanlıklarına yelken açmış durumdayız.

Okumayan, sorgulamayan düşünce beyan etmeyen bir toplum yaratılmak istenmektedir. Aksi bir durum sergileyen yurttaşlarımız hükümet gücü ile cezalandırılmaktadır.

20 senedir Hesap vermeden dilediği kişilerle dilediği gibi bir yönetim sergileyen AKP hükümetine bu defa geçit vermeyeceğiz, vermemeliyiz.

Bilimden uzaklaşıp ortak aklı kullanmayı bıraktığımızda millet olma özelliğini kaybedip ümmet olmaya doğru bir yolculuk başlar. Geldiğimiz noktada herkesin her şeyi bildiği mutlak doğrularla, safsataların karıştığı bir toplum haline geldik. Bilim adamlarının yön verdiği, münhasır medeniyetleri hedefleyen bir ülke olmak yerine tersine bir yolculuk ile karanlıklara doğru yol alınmaktadır.’’

İKK Sekreteri Ahmet Uncu da ‘’Bulunduğumuz sürece dur denilmesi ve tek adam rejimine son verilmesi ile ilgili bütün bileşenlerimiz ile bu kötü gidişe dur diyebilmek adına mücadele ediyoruz edeceğiz’’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP