Her şey yaraların sarılması için…

Her şey yaraların sarılması için…

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Yasemin Yılmaz, tarihin en büyük acılarının yaşandığı deprem bölgelerinde yaraların sarılması için çalışıyor.

ABONE OL
Mart 29, 2023 09:10
Her şey yaraların sarılması için…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AFETZEDELERİN YARDIMINA KOŞUYOR

CHP Kadın Kolları Deprem Bölge Koordinatörlüğü görevini yürüten Yılmaz, sorumluluk alanındaki Adana, Hatay, Osmaniye ve Şanlıurfa’da depremin ilk günlerinden itibaren afetzedelerin yardımına koşuyor.

DESTEK KÖPRÜSÜ KURUYOR

Hatay’da göçük altında kalan vatandaşların kurtarılması için mücadele ederek, cenazelerin sahiplerine ulaştırılması, depremzedelerin ihtiyaçlarının temini, Kadın Yaşam Hak konteynerlerinin kurulması, yine depremzedelerin illere yerleştirilmesi, konaklaması, iletişimi, mağduriyetlerinin giderilmesi ve taleplerinin karşılanması konusunda gece gündüz çalışan CHP Adana Milletvekili A. Adayı Yasemin Yılmaz, bölgelerde açtıkları Kadın Danışma Merkezleri aracılığıyla da kadınlara özel malzemeler konusunda destek köprüsü kuruyor.

GÜZEL GÜNLERİ ÇOCUKLARIMIZA YAŞATACAĞIZ

Hukuki ve psikolojik danışmanlıktan sağlık hizmetlerine erişime kadar destek hizmetlerinin sağlanması noktasında da sahadaki çalışmalarını sürdürüyor. Osmaniye ziyaretinde de deprem de yakınlarını kaybeden vatandaşlarla bir araya gelen Yılmaz, ‘’Halkımızın yaşadığı derin acılara ortak olarak yaşanan kötü günlerin üstesinden birlikte tek yürek olarak, umutla devam ederek güzel günleri çocuklarımıza yaşatacağız’’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP