Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Huriye Küpeli Kan: “Adana’ya Kadın Eli Değecek”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Huriye Küpeli Kan: “Adana’ya Kadın Eli Değecek”

"Devlet tecrübemizle kentimizin tüm sorunlarını hızla çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın"

ABONE OL
Aralık 6, 2023 16:12
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Huriye Küpeli Kan: “Adana’ya Kadın Eli Değecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADANA – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Huriye Küpeli Kan, 5 yıldır Vali Yardımcısı olarak görev yaptığı kentin tüm sorunlarını bildiğini belirterek, “Devlet tecrübemizle kentimizin tüm sorunlarını hızla çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Adana’ya kadın eli değecek ve Adana’mız yeniden plakası gibi Türkiye’nin 1 numaralı şehri olacak.” dedi.
MHP’nin Aday Adayı olan Kan, 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimi hazırlıklarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Adana’yı iyi tanıdığını, bu yörenin çocuğu olduğunu söyledi.

Özellikle son 5 yıldır Adana Vali Yardımcısı olarak görev yaptığı kentte Adana’nın neye ihtiyacı olduğunu iyi tespit ettiğini vurgulayan Kan, şöyle konuştu:

“MHP Genel Başkanı’mız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin tensipleriyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı olarak yola çıktık. Aday adaylığımız, partimiz MHP için hayırlı olsun. Bu yörenin bir insanı olarak Adana’yı da Adanalıları da çok iyi tanıdığımı söylemek isterim. Son 5 yıldır Adana Vali Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Devlet tecrübemizle kentimizin tüm sorunlarını hızla çözeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Adana’ya kadın eli değecek ve Adana’mız yeniden plakası gibi Türkiye’nin 1 numaralı şehri olacak. Kente dair tüm projelerimizi, çözmek istediğimiz sorunları, Adana’nın nasıl kalkınacağını ve Çukurova’nın bu güzel şehrinin marka değerinin nasıl yükseltileceğini ilerleyen zamanlarda açıklayacağımız yol haritamızla önce Adana’ya, sonra tüm Türkiye’ye duyuracağız.”

– Huriye Küpeli Kan kimdir?

2000 yılında İçişleri Bakanlığı Mülki İdari Amirliği sınavını kazanarak

Osmaniye Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Kan, 3 yıllık kaymakam adaylığı sürecinde Osmaniye Bahçe Kaymakam Refikliği, Denizli Güney ilçesi Kaymakam Vekilliği, Bilecik İnhisar ilçesi Kaymakam Vekilliği yaptı. Kan, ayrıca adaylık dönemimde Milli Güvenlik Akademisi eğitimi ile İngiltere Londra Exeter Üniversitesi’nde dil eğitimini aldı.

İçişleri Bakanlığı bünyesinde verilen kaymakam adaylığı eğitimlerini başarıyla tamamlayan Huriye Küpeli Kan; 2003 yılında kura çekerek Gaziantep Yavuzeli Kaymakamı olarak atandı. Daha sonrasında Batman Hasankeyf, Hatay Altınözü, Adana Karaisalı Kaymakamı, Adıyaman Vali Yardımcısı, Sakarya Kaynarca Kaymakamı ve Osmaniye Vali Yardımcısı görevlerinde bulundu.

1 Eylül 2018’den bu yana ise Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adana Vali Yardımcısı olarak görevini sürdüren Kan, Adana Bölge Adliye Mahkemesi 4. Ceza Dairesi Üyesi Dr. Celal Hakan Kan ile evli olup üçüz çocuk sahibidir.
Karaisalı Kaymakamlığı ve Adana Vali Yardımcılığıyla kentte 11 yıllık devlet tecrübesi bulunan Huriye Küpeli Kan, özellikle 6 Şubat’taki depremlerin ardından yaptığı çalışmalar başta olmak üzere, kente eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi alanların gelişmesi konularında destek sağlamış, kamu kurumlarının koordinasyonunda önemli görevler üstlenmiş, kadınların sosyal ve ekonomik hayata katılabilmeleri için yürütülen faaliyetleri desteklemiştir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP