Ev Yapımı En İyi 5 Yumuşatıcı

Ev Yapımı En İyi 5 Yumuşatıcı

ABONE OL
Aralık 19, 2023 17:35
Ev Yapımı En İyi 5 Yumuşatıcı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çamaşır yumuşatıcı içinde kimyasallar bulunan ürünlerdir. Uzman doğal yumuşatıcıların tercih edilmesi yönünde hem fikirler. Bu yazımızda size çamaşırlar için en iyi 5 yumuşatıcı doğal ürünü ele aldık.

Kendi yumuşatıcı kristallerinizi yapabilirsiniz. Sadece epsom tuzu ve en sevdiğiniz esansiyel yağı birleştirin.

Kendi kumaş yumuşatıcı kristallerinizi yaptıktan sonra, ihtiyacınız olan her şey kendi sıvı yumuşatıcınızı yapmak için birkaç malzemedir.

1/2 bardak kristali alın ve 1 bardak ılık su ile karıştırın. Kristaller çözünene kadar karıştırın.

1 bardak karbonatı büyük bir kaba koyun. En az 8 bardak sıvı alacak bir kap olmasında fayda var.

Çok yavaş, 6 bardak beyaz sirke ekleyin. İlk önce mikrodalgada sirkeyi ısıtmanızı öneririz. Çok sıcak olmasına gerek yok, ama biraz ılık olursa karbonat içinde daha hızlı eriyebilir. Birleşene kadar iki malzemeyi karıştırın.

Şimdi yumuşatıcı kristalleri bu karışıma ekleyin ve iyice karıştırın. Her kullanmadan önce de karıştırmayı unutmayın. Çamaşır başına yarım bardak ekleyin. Sıvı kumaş yumuşatıcısı harika iş çıkarır, güzel ve taze bir koku verir.

Bu yumuşatıcı, kumaşı gerçekten yumuşatır. Karbonat durulama suyunun pH seviyesini düzenler, bu da suyun deterjanla birleşerek sertleşmesini önler. Sirke sabun kalıntılarını temizler, suyu yumuşatır ve statikliği azaltır!

Yumuşatıcı kristaller kokuyu sağlar. İstediğiniz uçucu yağı ekleyerek sevdiğiniz hafif kokuyu sağlar.

Sıvı kumaş yumuşatıcısı kurutma makinanız varsa kurutucu tabakalar için de kullanabilirsiniz. Kurutucu içine koyacağınız yaprakları havludan yapabilirsiniz. Havluları bu karışımın içine batırın ve kurutucunun içine koyun. Böylece kurutucuda kuruyan çamaşırlarınız mis gibi kokacak ve yumuşak olacaktır. Havluları tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP