Pırlanta Yüzüğünüze Eski Parlaklığını Kazandırın

Pırlanta Yüzüğünüze Eski Parlaklığını Kazandırın

ABONE OL
Ekim 8, 2023 17:13
Pırlanta Yüzüğünüze Eski Parlaklığını Kazandırın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pırlanta Yüzüğünüze Eski Parlaklığını Kazandırın. Kadınların en çok kullandıkları takılardan biri tek taş pırlanta yüzüktür. İlk alındıklarında pırıl pırıl parlayan pırtanta yüzükler, ellerin sürekli kullanılması sebebiyle zaman eski parlaklıklarını kaybeder. Yüzüklerin eski ışıltısına kavuşması için evinizde yapabileceğiniz 3 uygulama var. Böylece yüzüğünüz eski ihtişamlı görünümünü kazanacaktır.

  1. Karbonat Tozu

Size önereceğimiz ilk yöntem karbonat tozudur. Bir kase içine kabartma tozunu koyun ve üzerine su ilave ederek bir macun oluşmasını sağlayın. Yüzüğünüzü çıkarın ve yavaşça hazırlanan macun ile ovun. Ardından durulayın ve tüy bırakmayan bir bezle iyice kurulayın.

  1. Diş macunu:

Bir tutan diş macunu da pırlanta yüzüklerinizi temizler. Yumuşak uçlu bir diş fırçasını alın ve üzerine küçük bir miktar diş macunu sürün. Diş fırçası olarak çocuk diş fırçası seçerseniz çok daha iyidir. çünkü bu diş fırçalarının kılları çok yumuşaktır ve yüzüğünüze zarar vermez. Diş fırçasıyla ovmanın ardından yüzüğü durulayın ve tüy bırakmayan bir bezle iyice kurutun.

  1. Bulaşık Deterjanı:

Daha derin bir temizlik istiyorsanız o zaman diş fırçasının üzerine bulaşık deterjanı koyun ve yüzüğünüzü iyice ovun. Eğer yüzüğünüzün çok kirli veya yağlı olduğunu düşünüyorsanız o zaman sıcak su ile bulaşık deterjanını karıştırın ve yüzüğünüzü bu karışımın içine oturtun. 15 dakika bekledikten sonra yüzüğü diş fırçasıyla ovun. Yine çocuk diş fırçası kullanmaya özen gösterin. Ardından durulayın ve tüy bırakmayan bir bezle iyice kurutun.

 

Bu yöntemlerden hangisini denerseniz deneyin ardından yapmanız gereken bir işlem daha var. 3 ölçü su ve bir ölçü amonyağı karıştırın ve temizlenen yüzğünü içinde ıslatın. Ardından kendi kendine kurumasını bekleyin.

 

NOT: Kesinlikle elmas yüzüklerinize bu uygulamaları yapmayın.

Yüzüklerinizi tehlikeli kimyasallar içeren saç spreyi, tırnak cilasın, temizlik cilası ve ağartıcılarla temas ettirmeyin. Ciddi hasarlara neden olabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP