Ayakkabı Nasıl Dezenfekte Edilir?

Ayakkabı Nasıl Dezenfekte Edilir?

ABONE OL
Ekim 8, 2023 17:16
Ayakkabı Nasıl Dezenfekte Edilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayakkabı Nasıl Dezenfekte Edilir? Dünyaya çıktığınızda virüsler ve bakterilerle temas kurarsınız. Koronavirüs veya H1N1 gibi virüslerin olduğu bir dünyada, ekstra önlemler almanız gerekir. Bu nedenle eve girmeden önce ayakkabılarınızın altını dezenfekte etmeniz önemlidir. Ayakkabı tabanını temizlemek için şunlara ihtiyacınız olacak:

Dezenfektan sprey veya dezenfektan mendiller
Hidrojen peroksit
Bez
Su
Kase
Sabun

Ayakkabı Altlarının Dezenfekte Edilmesi

Ayakkabılarınızı dezenfekte etmek için yapmanız gerekenler:

Ayakkabılarınızı evin dışında çıkarın. Ayakkabınızın altındaki kalıntıları temizlemek için sabun, su ve bez kullanın. Kuruması için bir dakika bekleyin.
Dezenfektanı ayakkabının tabanına püskürtün ve silin. Dezenfekte edici mendilleri de kullanabilirsiniz. Hiçbiri yoksa, tabana düz% 3 hidrojen peroksit püskürtün. 5 dakika bekletin, sonra silin. Ayakkabıları kurulayın ve ellerinizi yıkayın.

Ayakkabının üst bölümünün Dezenfekte Edilmesi

Havada mikroplar var. Bu nedenle, sadece ayakkabınızın tabanı kirlenmez. Bununla birlikte, ayakkabınızın üst kısmının malzemesine bağlı olarak, dezenfekte etme konusunda biraz daha dikkatli olmanız gerekir. Daha başlamadan önce şunlara ihtiyacınız olacak:

Hidrojen peroksit
Klorlu ağartıcı
% 91 alkol
Bulaşık sabunu
Beyaz bez

Deri, Rugan ve Koşu Ayakkabısı

Suya üçte bir sürtünme alkolü karışımı oluşturun. Bezi karışıma batırın.
Nemli bezi ayakkabının dış tarafına sürün. Ayakkabıları kuruması için 5-10 dakika dışarıda bırakın.

Beyaz spor ayakkabılar

Beyaz spor ayakkabılar için, ağartıcıyı sterilize etmek için kullanabilirsiniz. Bu yöntem için bir ölçü çamaşır suyu ile beş ölçü su karıştırmaktır.

Bezinizi karışıma batırın. Sıkın ve iyice ayakkabıların üzerinden geçirin. Tamamen kuruması için dışarıda bırakın.

Açık Sandalet ve Terlikler

Sandalet ve terlikler birkaç farklı malzeme türünde gelir. Mantar, ip ve hatta deri olabilirler. Ayakkabınız hangi malzemeden yapılmış olursa olsun, aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

Birkaç bardak suyu bir veya iki damla sabunla karıştırın. Bezi karışıma batırın ve ayakkabıları iyice silin. Suya üçte bir sürtünme alkolü karışımı oluşturun. Karışımla bir bezi nemlendirin, ayakkabıları silin. Tamamen kurumasını bekleyin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP