Vali Elban 15 Temmuz Şehitlerimizin Ailelerini Ziyaret Etti

Vali Elban 15 Temmuz Şehitlerimizin Ailelerini Ziyaret Etti

ABONE OL
Temmuz 14, 2023 10:11
Vali Elban 15 Temmuz Şehitlerimizin Ailelerini Ziyaret Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vali Dr. Süleyman Elban, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz şehitlerimiz Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine, ikiz Polis Memurları Ahmet ve Mehmet Oruç ile Polis Memuru Yunus Uğur’un ailelerini ikametlerinde ziyaret etti.

Ziyarette şehitlerimizin aileleri ile yakından ilgilenerek onlarla sohbet eden Vali Elban; “15 Temmuz’da milletimiz demokrasiye, milli iradeye, hukukun üstünlüğüne, istiklal ve istikbaline bağlılığını tüm dünyaya canı pahasına göstermiştir. O gün aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin yiğitlikleri, gözlerini budaktan esirgememeleri sayesinde hain darbe girişimi başarıya ulaşamadı.15 Temmuz’da kahramanlarımız tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi istiklalimizi, istikbalimizi, vatanımızı ve bayrağımızı müdafaa etmiştir. O kahramanlarımızdan 251 vatandaşımızı şehit verdik. 3 bine yakın vatandaşımız gazi oldu. Ülkemizin bütünlüğü, milletimizin birlik ve huzuru için canlarından geçen tüm şehitlerimize bu vesileyle Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Şehitlerimizin hatırasını ve 15 Temmuz ruhunu yaşatmanın her birimiz için önemli bir vazife olduğunu söyleyen Vali Elban, şehit yakınlarına destek olmanın ve hüzünlerini paylaşmanın şehitlerimizin hatıralarına hürmetimizin bir geleneği olduğunu belirtti.

Seyhan Kaymakamı Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ve İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt’un da katıldığı ziyaretler, şehitlerimizin ruhlarına dualar okunmasıyla son buldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP