Vali Dr. Süleyman Elban’ın ‘‘Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 178.Yıl Dönümü’’ Kutlama Mesajı

Vali Dr. Süleyman Elban’ın ‘‘Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 178.Yıl Dönümü’’ Kutlama Mesajı

ABONE OL
Nisan 9, 2023 15:22
Vali Dr. Süleyman Elban’ın ‘‘Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşunun 178.Yıl Dönümü’’ Kutlama Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan toprağının her bir köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması, vatandaşın temel hak ve hürriyetinin korunması, kanun hâkimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan Türk Polis Teşkilatı’mızın kuruluşunun 178. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk Polis Teşkilatı’mız, tecrübe ve birikimiyle aziz milletimizin barış, huzur ve emniyet içinde yaşamasının en büyük güvencelerinden biridir.

Vatanı için, milletimizin birlik ve beraberliği için canını ortaya koymaktan çekinmeyen, çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren Türk Polis Teşkilatı’mız, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir cesaret ve fedakârlıkla görev yapan emniyet mensuplarımız, insan haklarına saygılı, vatandaşlarımıza karşı hoşgörülü, yüksek disiplin anlayışına sahip, güler yüzlü ve yardımsever olmasıyla da milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir. Öyle ki hepimizi derinden etkileyen deprem felaketinin ilk gününden itibaren polislerimiz, milletimizin yanında aktif olarak rol almakta, toplumsal huzurun düzenli bir şekilde sürdürülmesi, can ve mal güvenliğinin kanunlar çerçevesinde korunması, bunun yanında suç ve suçlularla etkin mücadelede çok önemli görevleri yerine getirmektedir. Vatanımızın, bayrağımızın, devletimizin,  milli ve manevi değerlerimizin teminatı tüm polislerimize bu özverili çalışmaları için milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis; asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” dediği gibi Polis Teşkilatı’mız ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacaktır.

Şüphesiz ki, milletimizin Polis Teşkilatı’na olan güveni ve desteği, aynı zamanda Devletine olan güvenin ve desteğin bir ifadesi olmuştur. Bizler inanıyoruz ki vatanı ve milleti için görev yapan ve bu görevlerini layıkıyla yerine getiren Polis Teşkilatı’mıza olan güven hiçbir zaman sarsılmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatı’mızın kuruluşunun 178.yıl dönümünde; görevi başında şehit düşen kahraman polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. Halkımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakârca çalışan tüm polislerimizin Polis Haftası’nı kutluyor, görevi başında olan ve emekliye ayrılan polislerimize aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP