Vali Elban’dan Konteyner Robotik Ve Kodlama Sınıfına Ziyaret

Vali Elban’dan Konteyner Robotik Ve Kodlama Sınıfına Ziyaret

Vali Dr. Süleyman Elban, KOD 01 - Adana Robotik ve Kodlama Kapasite Geliştirme Projesi kapsamında hizmete açılan konteyner robotik ve kodlama sınıfını ziyaret etti.

ABONE OL
Haziran 16, 2023 16:08
Vali Elban’dan Konteyner Robotik Ve Kodlama Sınıfına Ziyaret
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gerçekleştirilen ziyarete Vali Elban’ın yanı sıra Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Cevdet Vural, Vali Yardımcıları Muzaffer Şahiner ile Adem Arslan, Sarıçam Kaymakamı Müfit Gültekin ile İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak katıldı.

Sarıçam ilçesinde bulunan Sevim Tekin Anadolu Lisesinin bahçesinde açılan konteyner sınıfı ziyaret ederek sınıfın genel özellikleri ve burada yapılan çalışmalar hakkında okul idarecileri ve öğretmenlerden bilgi alan Vali Elban; gelecek nesillerimizin çağa ayak uydurması, dünyanın gerisinde kalmamaları adına robotik ve kodlama çalışmalarının çok önemli olduğunu kaydetti. Bu amaçla Adana genelinde gerçekleştirdikleri “KOD 01 – Adana Robotik ve Kodlama Kapasite Geliştirme Projesi” kapsamında kentin farklı ilçelerinde birçok robotik ve kodlama faaliyetleri gerçekleştirildiğini belirten Vali Elban, amaçlarının genç nesillere daha yaşanabilir ve gelişmiş bir ülke bırakmak olduğunu belirtip, faaliyetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ziyaret yapılan değerlendirmelerin ardından son buldu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP