2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın Hazırlıkları Değerlendirildi

2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın Hazırlıkları Değerlendirildi

ABONE OL
Temmuz 8, 2023 09:51
2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın Hazırlıkları Değerlendirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

19-22 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenecek 2. Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın hazırlıkları, Vali Dr. Süleyman Elban’ın başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi.

Makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Kamil Eskimez, ÇUFAŞ Müdürü Emir Basalak, Tesbihçiler Derneği Başkanı Rezan Yılmaz ile Fidan Tesbihçilik Sahibi Nasır Fidan katıldı.

Toplantıda kısa bir açıklama yapan Vali Elban, bu sene ikinci kez kapılarını açacak fuarın sorunsuz gerçekleşmesi için her bir detayı titizlikle değerlendirdiklerini söyledi.

Fuar kültürü her geçen gün daha da genişleyen Adana’ya Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın çok yakıştığını dile getiren Vali Elban, “Ülkemizin en çok tesbih üreten ilinde böyle bir fuar düzenlenmesi gerçekten anlamlı oldu. Adana hem altyapısı hem ticaret potansiyeliyle önemli bir fuar kenti olma yolunda ciddi bir mesafe kat etti. Bünyesine kattığı yeni organizasyonlarla bu alanda da ülkemizin öncü kentlerinden biri oldu diyebiliriz.” dedi.

Geçen sene Türkiye’de ilk kez düzenlenen Tesbih ve Doğal Taşlar Fuarı’nın uzun soluklu olması için çaba gösterdiklerini ifade eden Vali Elban, “Bizler bu yola çıktığımızda fuarımızın ilgi göreceğini biliyorduk. Ancak beklentimizin çok daha üstünde bir ilgi gördük. Gördüğümüz bu ilgi bizlerin çalışma azmini daha da perçinledi. Her sene bir önceki seneden çok daha büyük, çok daha geniş katılımlı ve çok daha coşkulu bir fuar gerçekleştirme arzusundayız. İnanıyorum ki bu kent; misafirperver insanlarıyla, geniş olanaklarıyla bunu en iyi şekilde başaracak.” dedi.

Açıklamasında fuarla ilgili bilgi de veren Vali Elban, “Fuarımızın adı tesbih ve doğal taşlar ama fuarda sadece bunlar değil, doğal taşlardan yapılmış birbirinden özel ve farklı takılar da yer alacak. Ülkemizin çeşitli illerinden ve yurtdışından gelen firmalarımızın da katılımıyla çok canlı bir fuar olacağından eminim. Ben bu vesileyle fuarımızın düzenlenmesinde emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı, fuara ilişkin görüş alışverişinin ardından sona erdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP