Kısacık: Bayramlarımız geçmişten geleceğe uzanan gönül köprüsüdür!

Kısacık: Bayramlarımız geçmişten geleceğe uzanan gönül köprüsüdür!

DEVA Partisi Adana Milletvekili Sadullah Kısacık, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Bayramların milletimize kattığı insani ve toplumsal değerlerin maneviyatına vurgu yapan Kısacık, mesajında şu ifadelere yer verdi:

ABONE OL
Haziran 26, 2023 12:06
Kısacık: Bayramlarımız geçmişten geleceğe uzanan gönül köprüsüdür!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bayramlarımız barış, dayanışma ve paylaşma günleridir. Bu yönüyle bayramlarımız sosyal ve kültürel hayatımızın olmazsa olmazı; sevgi, saygı ve kardeşliğimizin pekiştiği, birlik ve beraberlik gibi manevi değerlerimizin gücünü yansıtan özel günlerdir. 6 Şubat deprem afetinde bu güç ve maneviyatın en büyük örneklerinden birini yaşadık. Afetin hemen sonrasına denk gelen Razaman Ayı’nda ve bayramında, acıyı da sevinci de ortak bildik. Depremzede vatandaşlarımıza uzattığımız yardım eli sayesinde gösterdiğimiz dayanışma ve kardeşliğin mutluluğunu yaşadık. O gün yaşadıklarımız, bu mutlu günler sayesinde anlamayı, paylaşmayı, bir ve birlik olmayı nesilden nesile aktarmamızı sağlayacaktır. Bayramların bizler için geçmişten geleceğe uzanan bir kültür ve gönül köprüsü olduğunun önemini ortaya koyacaktır.

Geride bıraktığımız her gün, ülkemizin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik krizi daha da derinden hissederek Kurban Bayramına giriyoruz. Ama milletimizin sahip olduğu yüksek irfan, toplumsal ahlak ve yüksek metaneti sayesinde zorlukları bir kenara bırakıp, sevinç ve mutluluğu, bayramın manevi ortamında kucaklaşarak paylaşacağına olan inancım tamdır.

Ben, bu duygu ve düşüncelerle başta Adanalı Hemşehrilerim olmak üzere; milletimizin ve İslam Alemi’nin Mübarek Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur içinde bir bayram geçirmeleri dileğiyle, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP