Karate Federasyon Başkanlığına Adanalı Ali Bıldırcın Aday Oldu

Karate Federasyon Başkanlığına Adanalı Ali Bıldırcın Aday Oldu

Türkiye Karate Federasyonu Eski Genel Sekreteri ve Başkan adayı Ali Bıldırcın, memleketi Adana'da istişare toplantısı düzenledi

ABONE OL
Haziran 27, 2023 16:52
Karate Federasyon Başkanlığına Adanalı Ali Bıldırcın Aday Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HABER: HÜSEYİN YETİŞ

“ZORLUKLARI BİRLİKTE AŞACAĞIZ”

Türkiye Karate federasyonu Başkanlığını  yıllarca başarıyla  yapan, Türkiye’nin   Karate branşında dünya ile rekabet edebilecek konuma getiren ve  bir süre önce hakkın rahmetine kavuşan  merhum Esat Delihasan’ ın Yönetiminde Genel Sekreterlik görevini yapan Karate Federasyonu   Başkan Adayı Ali Bıldırcın,  memleketi Adana’da istişare toplantısı düzenledi.

İSTİŞARE TOPLANTISI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Adana bölgesi Karate Antrenörü , Hakemleri başta olmak üzere  karate emektarlarıyla fikir alışverişinde bulunan Başkan Adayı Ali Bıldırcın, Memleketi Adana’da yapmayı planladığı çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Toplantıya katılanlardan talep ve önerilerini dinlen, eleştirilerini değerlendirerek çözüm üreten Ali Bıldırcın’ı ; Seyhan Gençlik ve İlçe Spor Müdürü Mustafa Lavkor,  Milliyetçi Hareket Partisi Adana Büyükşehir ve Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Şehmus Uçar , Karate Adana  İl Eski Temsilcileri Tahir Türkaslan ve Maşallah Aykurt , Hapkido ve jui Jitsu Federasyonu Adana İl Temsilcisi Metin Ufuk , Uluslar arası  Karate Hakemi Ömer Emre Patır, AK Parti Sarıçam İlçe Başkan Yardımcısı ve Sarıçam Belediye Meclis Üyesi Karate Antrenörü Mustafa Beydilli, Karate Adana İl Sorumlusu Doğan Yardımcı, başta olmak üzere çok sayıda antrenör ve hakemi   yalnız bırakmadı.

“CAMİANIN  TALEBİ ÜZERİNE YOLA ÇIKTIM”

Ankara’da Karate  Federasyonu başta olmak üzere idari yönetimlerde Adana’lı  yöneticilerin son dönemde  yer almamasına dikkat çeken Başkan Adayı Ali Bıldırcın,  bir eksikliği giderebilmek için yola çıktığını dikkat  çekti. Karate camiasının  yıllardır hizmetinde  olduğunu, her hangi bir sorun  yada eksiklik görüldüğü   her yere gönül  rahatlığı  ile gidebileceğini,  haberdar  edildiğinde gelebileceği isim olduğunu belirten Ali Bıldırcın, ” Başkanlık için tarafıma camiamdan Aday olmam konusunda bir  talep geldi. Şahsım ve ekibim olarak Adana lobisinin daha iyi şartlarda  temsil edilemesi için  adaylığımı bir kez daha ilan ediyorum. İşimin kolay olmayacağını biliyorum.Ama bu zorlukları sizlerle beraber  birlik ve dayanışma içerisinde zorlukları  daha kolay atlatacağız.”dedi

“BUGÜNE KADAR BULUNDUĞUM GÖREVLERDE SİZLERİN GÜVENİNİ SARSACAK HİÇBİR İŞİN İÇİNDE OLMADIM”

Karateye 1982 yılında başladığını, 1986 yılında siyah kuşak 1.Dan (ShoDan) olduğunu, Milli sporcu, antrenör ve hakem olarak 40 yıldır bu şerefli camianın bir üyesi olduğuna dikkat çeken Ali Bıldırcın, Siyah kuşak 4.Dan ve 2.kademe Karate antrenörüyüm.Bu süre zarfında sporculuk, antrenörlük ve hakemliğin yanı sıra federasyonumuzun yönetim kurulu üyeliği ve genel koordinatörlük görevlerinde bulundum. Daha sonra Mayıs 2018’den 14 Ocak 2022 tarihine kadar federasyonumuzun genel sekreterlik hizmetini ifa ettim.Bunların dışında, devletimizin çeşitli kurumlarında birçok görev ve hizmetlerde bulundum.  Bugüne kadar bulunduğum görevlerde sizlerin güvenini sarsacak hiçbir işin içinde olmadım. Geriye dönüp baktığımda içimde Türk karatesine yapmış olduğum hizmetlerin haklı gururu ve vicdani huzuru var. Şimdiye kadar geçen zamanda birlikte yürüdüğüm -öncelikle kardeşim, başkanım rahmetli Esat DELİHASAN olmak üzere- Türk karatesinin manevi mirasına katkı sunan tüm hocalarıma, arkadaşlarıma huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.” diye  konuştu.

Karate-do’nun  boş el ile yapılan bir savunma sanatından ibaret  olmadığını belirten Ali Bıldırcın, “Karate, merkezinde yüksek değerler barındıran manevi bir ruhtan meydana gelmiştir. Karateci bu ruhu taşıyan ve onu savunan karakterdir. Türk karatesi bu değerlere inananlar sayesinde yükselmiş ve özel bir topluluk haline gelmiştir. Bildiğiniz üzere karate-do’nun en önemli değeri mutlak saygıdır. Saygı, varlığı bilmek ve onu sevmektir. Saygısızlık, varlığa haksızlıktır. Saygı ile hem kendimize hem de diğer insanlara yakınlaşırız. Rakibe saygı duyarak onun saygısını kazanırız. Maalesef mevcut federasyon yönetimince sistematik şekilde yok sayılan saygıyı ve azalan sevgi tehlikesini vurgulamamız bizim için artık bir zorunluluk haline gelmiştir.” diye konuştu.

“KARATE CAMİASINI TEMSİL EDEN FEDERASYON YÖNETİMİNE GÜVENİN  NEREDEYSE BİTME NOKTASINA GELDİ”

Bütün bunların sonucunda gelinen noktada  Karate camiasını temsil eden federasyon yönetimine güvenin  neredeyse bitme noktasına geldiğini ifade eden Ali Bıldırcın,  “.Camiada huzursuzluk, endişe, kaygı ve çatışma arttı.Sayın hocalarım, bugün kara bir bulut, Türk karatesinin parlaklığını gölgelemektedir. Bugün kara bir bulut, bütün camiamızın emeklerini, geleceklerini, kazanımlarını tehdit etmektedir. Bugün kara bir bulut, Türk karatesinin on yıllarca çileli ve cefakar bir uzun yolculukla hatta efsane başkanımız rahmetli Esat Delihasan’ın şehit olması pahasına uluslararası arenada elde ettiği güç ve saygınlığı hedefe koymuş durumdadır.Biz bu kara bulutu dağıtmak niyet ve kararlılığındayız. Çünkü biz bu değiliz, bu olamayız. Asla bunları kabul edemeyiz. Bu her türlü tahammülümüzün ötesindedir. Vicdanımız bu yaşananları kabul etmemektedir. Yıkılma ve bozulmayı öylece oturup izleyerek karate camiamızın üzerimizdeki emeğine ihanet edemeyiz. Yıllarca büyük özverilerle kazandığımız dünyadaki saygın yerimizin düşmesini, çöküşünü seyredemeyiz. Gençlerimizin umutlarının, istikballerinin çiğnenmesine sessiz kalamayız. Parçalanma ve bölünmeyi alkışlayamayız. Zulmü izleyemeyiz. Vasat olana nitelikli diyemeyiz, kötüye iyi gözle bakamayız. Yalan söyleyemeyiz. Emek emek biriktirilen Türk karate mirasının amaçsız ve hoyratça harcanmasına göz yumamayız. Bu nedenlerden dolayı buradan yüksek sesle “ARTIK YETER!” diyoruz.” dedi.

“GÜÇLÜNÜN ADALETİNE DEĞİL ;  ADALETİN GÜCÜNE İNANIYORUZ”

Güçlünün adaletine değil ;  adaletin gücüne inandığını ifade eden Başkan Adayı Ali Bıldırcın, “Adalete gücünü siz kıymetli hocalarımız ve camiamızın birleşmesi verecektir. Biz sizlerin bu birleşmeyi yürekten arzuladığınızı biliyor ve gerçekleştireceğinize de canı gönülden inanıyoruz. Devamını süreç boyunca paylaşacağımız ancak niyetimize ışık tutması amacıyla mütevazı hedeflerimizin şimdilik bazılarını buradan sizlere arz etmek istiyorum: Federasyonumuzu çok kısa süre geçmesine rağmen, sürekli gerileten bu yönetimden bir an önce kurtararak bu trajik çöküşü durduracağız. Federasyonumuzu en az merhum başkanımız, kıymetli kardeşim Esat Delihasan’ın bıraktığı seviyeye yeniden getireceğiz. Çağın gereksinimleriyle uyum içerisinde sportif ve idari alanlar başta olmak üzere her alanda sürdürülebilir başarıyı yerleştireceğiz.Bugüne kadar çok şükür ki sizlere verdiğim hiçbir sözü yerine getirmekte bir isabetsizliğe uğramadım. Bundan sonra da aynı şekilde tutamayacağımız sözler vermeyecek ama verdiğimiz her sözü mutlaka tutacağız.Sadece madalya esaslı başarıyla yetinilmeyecek; kulüplerimiz, antrenörlerimiz ve hakemlerimizin emek ve hizmetleri göz ardı edilmeyerek geçmişte olduğu gibi onların sorun ve taleplerine yeniden odaklanılacak, sosyal ve ekonomik refah düzeylerini kademeli olarak arttırmak için sürekli çalışacağız.Her iş ve işlemimiz adaletin kurallarıyla gerçekleştirilecek.Adaletten kesinlikle ayrılmayacağız. Rant ve pay talebi olanların değil, hak ve adalet talebi olanların yönetimi olacağız. Allah yolumuzu açık etsin ve hem bizleri hem de bize güvenenleri mahcup etmesin.” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP