Vali Dr. Süleyman Elban’ın Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Dr. Süleyman Elban’ın Ramazan Bayramı Mesajı

ABONE OL
Nisan 20, 2023 13:47
Vali Dr. Süleyman Elban’ın Ramazan Bayramı Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Maneviyatımızı zenginleştirerek bizleri arındıran mübarek Ramazan Ayı’nın ardından sevinçte ve tasada milletçe bir arada olma geleneğimizin en anlamlı şekilde hayat bulduğu bir Ramazan Bayramı’na daha kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Tüm hemşehrilerimin ve aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramı’nı canıgönülden kutluyorum.
Değerli Hemşehrilerim;

Ortak değerler etrafında kenetlenmeyi sağlayan bayram günlerimiz; yüzyıllar boyunca el birliği ile günümüze taşıdığımız köklü medeniyet birikimimizin en güzel örneklerinden biridir. Asırlardır kültür süzgecinden geçire geçire yoğurup harmanladığımız ve geleneksel bir yapıya dönüştürdüğümüz bayramlarımız, Türk milletinin misafirlik ruhunun hayat bulduğu, fertler arasındaki dostluk ve birliktelik duygularının güçlendiği özel zamanlardır. Bu bağlamda bu özel günler; toplumsal ilişkilerin geliştirilmesine, kişiler arasındaki sorunların giderilmesine vesile olurken her kesimden insanımızın ortak paydada buluşmasını sağlar. Ayrıca genç nesillerimize geleneksel kültürümüzün, medeniyet değerlerimizin aktarıldığı bir mektep mahiyetindedir.

Geçmişimizin bu büyük potansiyelini yarınlara taşıma adına böylesine önemli bir misyonu yerine getiren bayramlarımızın gerçek manasını bulması, bu müstesna günlerin tüm kültürel yönleriyle bayram gibi yaşanabilmesi yegâne temennimizdir. Bu doğrultuda öncelikle aile büyüklerimizle, yakınlarımızla, eş dostlarımızla bir araya gelerek onların gönüllerini hoş tutmalı, sevgi ve muhabbet hislerimizi onlarla paylaşmalıyız.

Aziz Hemşehrilerim;

Bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyorsak bunu mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Şehitlerimizin kıymetli aileleri, kahraman gazilerimiz, yetimlerimiz ve ayrıca tüm ülkemizi derinden yaralayan deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızı da unutmayarak onlarla bayram sevincimizi paylaştığımızda, birlik ve beraberliğimizin daha da anlam bulacağını düşünüyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; bayram sevincinin kedere dönüşmemesi için ilgili kurumlarımızca gerekli tüm tedbirlerin alındığını hatırlatırken bayram sebebiyle seyahat edecek tüm hemşehrilerimizden trafik kurallarına uymalarını, daha dikkatli ve sorumlu davranmalarını özellikle istirham ediyorum.

Siz değerli hemşehrilerim başta olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor; beraber nice bayramlara barış, huzur ve sağlık içinde erişmek temennisiyle en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP