Çamaşır Ağartıcısını Kendiniz Yapın

Çamaşır Ağartıcısını Kendiniz Yapın

ABONE OL
Nisan 30, 2023 08:06
Çamaşır Ağartıcısını Kendiniz Yapın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Temas ettiği her şeyi anında rengin solduran ve toksit içeren sert ağartıcılar yerine kendiniz doğal ve güvenli bir çamaşır ağartıcısı yapmak ister misiniz? Yapacağınız bu ağartıcı çamaşır suyu gibi sert koku ve potansiyel sağlık riskleri taşımadan lekelerinizi yok edecektir. Ayrıca maliyeti de hayli düşük.

İhtiyacınız olacak malzemeler:

Sprey şişesi

Sprey boya (isteğe bağlı)

Cam ölçme fincanı

1 fincan hidrojen peroksit (oksijenli su)

1/2 su bardağı sirke

1 çorba kaşığı limon suyu

1/2 su bardağı su

Uçucu yağı (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Bu ev yapımı çamaşır suyu için ışık geçirmeyen bir saklama kabı bulmanız gerekiyor. Karanlık bir şişe kullanarak hazırlayacağınız çamaşır ağartıcısının daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Şişenizin içine yukarıda belirtilen malzemeleri ilave edin. Hidrojen peroksit (oksijenli su) toksik olmadan doğal yollarla beyazlatır ve sirke lekelerin çıkarılmasını yardımcı olur. Limon suyu aynı zamanda doğal bir beyazlatıcıdır. İçine istediğiniz veya sevdiğiniz ucucu yağlardan ilave edebilirsiniz. Taze bir koku olmasını istiyorsanız o zaman içine limon, lavanta veya biberiye yağından 20 damla ekleyin ve sprey şişesinin kapağını kapatın.

Artık çamaşır ağartıcınız hazır. Kullanmak için  ağartıcıyı lekelerin üzerine doğrudan sıkın. Yıkamadan önce 10 dakika boyunca üzerinde kalmasını sağlayın.

Çamaşır ağartıcısını yüzeyleri temizlemek için de kullanabilirsiniz. Bunun için yüzeye doğrudan sıkın ve temizleyin. Sert ve kötü kokan kimyasallar içeren temizleyicilerin yanında doğal olarak hazırlanan bu temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Hem de hiç endişelenmeden. Bu ev yapımı ağartıcı renkli giysilerin rengini soldurabilir. Bunun için kullanmanızı tavsiye etmeyiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP