Tuvaletteki Sert Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Tuvaletteki Sert Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

ABONE OL
Mart 5, 2023 10:43
Tuvaletteki Sert Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Suyunuz porselen tuvaletinizde sarı su lekeleri yapabilir. Bu su lekelerini kimyasallar kullanarak çıkarabilirsiniz. Ama doğal yöntemler uygulamak isterseniz yazımızı okuyun lütfen.

Sirke ve Karbonat
Sirke ve karbonat tozu, kilerinizdeki en çok yönlü doğal temizleyicilerden ikisidir. Bunlar sadece ocağınızdan zemine kadar her şeyi temizlemekle kalmaz, aynı zamanda tuvaletinizdeki sert su lekelerini çıkarmak için de harikadır.

Uygulama
Bir bardak sirkeyi özellikle su lekelerinin olduğu yerleri kaplayacak şekilde tuvatin içine dökün. Sirkeyi 10 dakika tuvalette bekletin. Tuvalete bir bardak karbonat tozu ekleyin. Karbonat tozundan hemen sonra bir bardak sirke daha ekleyin. İkisinin yaklaşık 10 ila 15 dakika tuvalette köpürmesine izin verin. Su lekelerini ovmak için tuvalet fırçası kullanın. Lekeler kalırsa solüsyonun daha uzun süre beklemesini sağlayın.

Boraks
Klozet suyu lekeleriniz için bir başka mucize tedavi de borakstır. Bu güçlü temizleyici, mineral lekelerini ve kiri çok az çabayla çıkarabilir.

Sirke kullanmayı seçerseniz, klozete 1/2 ila 2/3 bardak ekleyin. Sirkeyi 10 ila 15 dakika bekletin. Ekstra sert su için bunu bir saat veya daha fazla bekletebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar gevşek mineralleri temizlemeye çalışan tuvalet fırçasıyla tuvaleti hafifçe fırçalayın. Sifonu çekin.
Tuvalete 1/2 bardak boraks dökün. Bunu klozetin etrafına serpmek ve tüm lekelere bulaşmasını sağlamak istiyorsunuz. (Sirke kullanmıyorsanız buradan başlayın.) Biraz ovmak için tuvalet fırçasını kullanın. Boraksın tuvalette mümkün olduğunca uzun süre kalmasını sağlayın. Gece boyunca kalırsa iyi olur. Tüm lekelerin gittiğinden emin olarak tuvalete iyi bir fırçalayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP