Tırnak Törpüsünü Farklı Kullanmanın 12 Yolu

Tırnak Törpüsünü Farklı Kullanmanın 12 Yolu

ABONE OL
Mart 4, 2023 08:03
Tırnak Törpüsünü Farklı Kullanmanın 12 Yolu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tırnak törpüsünü çok farklı işler için kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Bu yazımızda tırnak törpüsü ile yapabileceğiniz şaşırtıcı işleri derledik.

1. Mükemmel uygulama için süper ince bir uç elde etmek için göz kalemi ve dudak kalemi kalemlerini hafifçe keskinleştirin! Kendinizi bir kalemtraş olmadan bulursanız, renkli kalemlerin ucunu da açabilirsiniz.

2. En sevdiğiniz süveterin üzerindeki meydana gelen tüyleri almak için kullanabilirsiniz. Tüy topaklarının üzerine hafifçe bir tırnak törpüsü sürün.

3. Çok kuvvetli bir yapıştırıcı parmaklarınıza mı yapıştı? Törpüsünü kullanıp ovalayarak yapıştırıcıyı çıkarabilirsiniz.

4.. Topuklarınızdaki ölü deriyi kuruluğu, çatlakları ovarak yok etmek için kullanabilirsiniz.

5. Alet ve bıçaklardaki pasları temizleyin. Bir parça zımpara kağıdı ile başlayıp ardından daha küçük alanlara ulaşmak için bir tırnak törpüsü ile devam edebilirsiniz.

6. Dikmek için tohum satın aldığınızda, daha uzun ömürlü olmaları için kaplanırlar. Tohumların daha hızlı filizlenmesi ve daha fazla nemi emmeleri için tohumları ekmeden hemen önce kaplamayı tırnak törpüsü ile ovalayın!

7. Kalem silgisi çok kullanıldığından kirlenir. Silgideki siyah kirleri törpü ile ovarak temizleyebilirsiniz.

8. Herhangi bir küçük öğeyi bileylemek için kullanabilirsiniz: Dikiş makinesi iğneleri, X-acto bıçakları ve hatta cımbız! Sadece eşyayı tırnak törpüsünden birkaç kez aynı yönde çekin.

9. Bazı eşyalara eskitilmiş havası vermek için zımpara yerine tırnak törpüsü kullanabilirsiniz. Böylece daha ince çizikler oluşur.

10. Tornavida olarak kullanabilirsiniz. Özellikle gözlük gibi çok küçük vidaları sıkmak istediğinizde tornavida gibi kullanın.

11. Bazı şişelerin kapaklarının üzerinde plastik kapatıcılar bulunur. Bunları açmak zor olabilir. Törpü yardımıyla bu plastik kapakları kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

12. Mektup açacağı olarak törpüyü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP