Sararan Plastik Nasıl Beyazlatılır?

Sararan Plastik Nasıl Beyazlatılır?

ABONE OL
Mart 7, 2023 17:46
Sararan Plastik Nasıl Beyazlatılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Plastik aletler genellikle uygun fiyatlı, hafif ve dış mekanlar, garaj ve eğlence alanları için kullanışlıdır. Uzun süre iyi bir temizlenmediğinde, rahatsız edici hastalıklı, sarılıklı bir görünüme dönüşür. Bir zamanlar parıldayan beyaz plastik, sarıya dönüşebilir ve bu da cihazı eski ve nihayetinde sağlıksız gösterebilir. Sarı plastikten renk değişimini tamamen silmek her zaman mümkün değildir, ancak parlatılabilir ve dezenfekte edilebilir.

Sarı Plastik Beyaza Dönüşebilir mi?

Bir ev aletinin sararmış plastik iç veya dış parçaları konusunda umutsuzluğa kapılmayın. İster beyaz plastik kapı kolları isterse buzdolabının içi tamamen solmuş olsun, sarı plastik beyazlatılabilir. Limon suyundan sirkeye kadar temel temizleyiciler ve ayrıca ticari temizleyiciler, buzdolabının, soğutucunun veya diğer plastik kaplı öğelerin sararmış rengini açabilir.

Plastik Neden Sararır?

Kire ve yağa maruz kalmak, plastik üzerinde bir iz bırakabilir. Soğutucular, eski dondurucular, buzdolapları ve diğer sert plastik nesnelerin dışı, dışarıda geçirilen bir süre veya güneş ışığı giren bir pencere sebebiyle sarı görünüm elde edebilir.

Plastiği Temizlemenin Doğal Yolları
Sarı plastik, doğal malzemelerle parlatılabilir. Bunlar şunları içerir:

Limon
Karbonat
Sirke
Arıtılmış su
Hidrojen peroksit

Biraz havlu, naylon sünger, bir kova, damıtılmış su, yumuşak bulaşık sabunu ve mikrofiber bezi hazır edin. Sararmış plastiği, bu doğal temizlik ürünlerinden kalan kalıntıları gidermek için ılık su ve birkaç damla yumuşak bulaşık deterjanı ile yıkayın.

Hidrojen Peroksit ve Sarı Plastik

Hidrojen peroksit, mantar önleyici ve dezenfektandır. Yüzeyde kalan koku ve bakterileri giderecek ve eski plastiği parlatacaktır. Küçük parçalar, plastik parça açılıncaya ve renk bozulması kalkıncaya kadar bir hidrojen peroksit banyosunda bekletilebilir.

Buzdolabının içi sararırsa, hidrojen peroksit yıkaması renksiz plastiği aydınlatabilir. Yüzde 3’lük bir çözelti kullanın ve bunu cihazın içine püskürtün. Hidrojen peroksit spreyi ile cömert olun ve gece boyunca plastiğin üzerinde bekletin. Yaklaşık her saat buzdolabının içine püskürtmeye devam edin. Hidrojenin mümkün olduğu kadar uzun süre plastiğin üzerinde kalmasını sağlayın. Temizleyin ve gerekirse tekrarlayın.

Limon ve Sirke ile Temizlik

Renksiz plastik gıda saklama kabı, kokuları ve lekeleri çıkarmak için bir limon suyu banyosuna yerleştirilebilir. Sitrik asit temizlemek, dezenfekte etmek ve koku gidermek için çalışır ve plastiğe zarar vermez . Limonun özünü, gözenekli yüzeyden çıkarmak için gıda lekelerinden gerçekten turuncu veya sarı olan plastiğin üzerine sürün.

Sarı plastik kutulara sirke püskürtün ve sirkenin üzerine karbonat tozu serpin. Kabarcıklanma bitene kadar bölgeye tekrar püskürtün. Silerek temizlemeden önce bu karışımın sararmış plastik üzerinde bir saat veya gece boyunca kalmasını sağlayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP