Mutfak Araçlarını Farklı İşler İçin Kullanabilirsiniz

Mutfak Araçlarını Farklı İşler İçin Kullanabilirsiniz

ABONE OL
Mart 5, 2023 10:46
Mutfak Araçlarını Farklı İşler İçin Kullanabilirsiniz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mutfaklarımız kullandığımız araç gereçlerle dolu. Bunları çoğu zaman nereye koyacağımızı şaşırıyoruz. Yapacağımız her işlem için özel bir araç gerece ihtiyaç var mı? Çoğu zaman yok. Bu yazımızda size ihtiyaçlarınız için farklı araçları nasıl kullanabileceğinize örnekler vereceğiz.

1. Bir oklava olarak bir şişe kullanın
Bir oklava yoksa bir cam şişe kullanın! Her türlü pişirme projesinde kısa işler yapmak için yeterince ağır ve düzgünler.

2. Hamur Kesici Olarak Bir Bardak Kullanın
habur kesicinizi bulamıyor musunuz? Sadece su bardağı yeterli olur. Baş aşağı çevirin, ağzını bir miktar una batırın ve kullanın. Bir bardak, bir hamur kesici ile yaklaşık aynı büyüklüktedir.

3. Et Dövmek İçin Konserve kullanın
Etleri yumuşatmak için dövme aletine ihtiyacınız olabilir. Ama yoksa üzülmeyin, evinizde bulunun bir konserve kutusu ihtiyacınızı görür. Önce tenekenin dibini streç film ile kaplayın. Ardından dolu konserve kutusu ile etlerinizi dvmeye başlayın. Konservenin ağırlığı etleriniz için yeterli olacaktır. Çok kısa sürede lezzetli yumuşak ve sulu etlere sahip olacaksınız!

4. Vişne Çekirdeğini Çıkarmak İçin Huni kullanın
Vişne çok kısa ömürlü bir meyvedir. Görünmesiyle bitmesi bir olur. Vişne çekirdeğini çıkarma aletiniz yoksa üzülmeyin bunun yerine bir huni kullanabilirsiniz. Huniyi baş aşağı yerleştirin, küçük açıklığa vişneyi koyun ve bastırın. çekirdek huninin ucunda kalacaktır.

5. Gözleme İçin Waffle Aleti Kullanın
Gözleme yapmak istiyorsanız bunun için tavanızın olması gerekmiyor. Waffle aletini gözleme yapmak için kullanabilirsiniz.

6. Yumurta Ayırıcı Olarak Oluklu Kaşık Kullanın
Yumurta aklarını sarısından ayıran bir cihaz mı? Bunun yerine oluklu bir kaşık kullanabilirsiniz. Oluklu kaşığı bir kasenin üzerine yerleştirin ve yumurtayı üzerine kırın. Yumurtanın beyaz olukların arasından aşağıya akıp gidecektir.

7. Narenciye Sıkacağı Olarak Maşa Kullanımı
Limon suyunu çıkarmak için mutfak maşasını kullanın ! Meyveyi ikiye bölün ve maşanın arasına sıkıştırın. Maşadan gelen ilave baskı, elle sıkmaktan daha fazla meyve suyu elde etmenize yardımcı olacaktır.

8. Peçete halkası olarak hamur kesici kullanın
Akşam yemeği misafirlerinizi etkilemek ister misiniz? Süslü peçete halkaları olarak küçük hamur kesiciler kullanın ! Sofranızın görünümünü şıklaştırır ve size bir maliyeti olmaz.

9. Bitki Makası Olarak Pizza Kesici Kullan
evinizde bulunan maydanoz, dereotu gibi otları kesmek için pizza kesiciyi kullanabilirsiniz. Sadece otlarınızı bir kesme tahtasına yerleştirin ve pizza kesicinizi üstlerinden geçirin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP