Islak Mendilin Şaşırtıcı Kullanım Yerleri

Islak Mendilin Şaşırtıcı Kullanım Yerleri

ABONE OL
Mart 5, 2023 10:39
Islak Mendilin Şaşırtıcı Kullanım Yerleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Genellikle bebekler için ya da elleri hızlı temizlemek için kullanılan ıslak mendilleri, çok daha farklı yerlerde pratik temizlik için de kullanabilirsiniz.

Toz bezi olarak kullanmaktan, makyaj temizleyici olarak kullanmaya kadar işte ıslak mendillerin farklı kullanım tüyoları.

Ayakkabıları ve cüzdanları parlatın
Evden hemen çıkmanız gerekirken, ayakkabılarınızın kirli olduğunu fark ettiğinizde imdadınıza ıslak mendil yetişir. Ayakkabıdaki kirleri ıslak mendille silerek kolayca temizleyebilirsiniz. Cüzdanınızı parlatmak için de ıslak mendille silebilirsiniz.

Toz bezi olarak kullanın
Özellikle toz almak için ıslak mendiller idealdir. Tozu alın ve atın.

Halı, kıyafet ve döşemedeki lekeleri çıkarın
Kahve lekesi gibi hemen müdahale edilmesi gereken lekelerde ıslak mendil kullanabilirsiniz. Hem sıvıyı hem de lekeyi emer.

Klavyeyi temizleyin
Periyodik olarak bilgisayarınızın klavyesini sallamak, alt kısımlarda ve tuşlar arasında biriken toz ve artıklardan kurtulmanın iyi bir yoludur. Ama işin yarısı budur. Kirleri, kurutulmuş döküntüleri ve tuşların üzerindeki kiri çıkarmak için bir ıslak mendil kullanın. Tuşları silmeden önce elektrik bağlantısının kesildiğinden emin olun.

Makyaj temizleyin
Makyaj temizlemek için pahalı ürünler kullanmanıza gerek yok. Özellikle zor çıkan siyah göz kalemleri ve rimeli ıslak mendiller kolayca çıkarabilirsiniz.

Cildinizi yatıştırın
Sahilde biraz fazla güneş mi vardı mıydı? Yüzünüzü geçici olarak ıslak mendille soğutabilirsiniz. Islak mendilleri, kesikleri ve sıyrıkları tedavi etmek için de kullanabilirsiniz. Çoğu mendilin herhangi bir antiseptik özelliği olmamasına rağmen, uygun tedaviyi uygulamadan önce yarayı temizlemek için iyi bir seçim olacaktır.

Evcil hayvan tüylerini temizleyin
Kedinizin veya köpeğinizin tüylerini henüz yere düşmeden ıslak mendille üzerinden toplayabilirsiniz. Hem de hayvanınızın güzel kokmasını sağlayacaktır. Islak mendilleri evcil hayvanınızın pençelerini temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Deodorant lekelerini silin
Kıyafetinizde deodorant lekesi oluştuysa, ıslak mendille silebilirsiniz.Islak mendil lekeyi giderirken çabuk da kurur.

Araba camlarını temizleyin
Kuşlar arabanızın camını kirletiyorsa, torpido gözünde bulunduracağınız ıslak mendille ihtiyacınız olduğunda arabanızın camını temizleyebilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP