Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondöten Nasıl Seçilir?

ABONE OL
Mart 5, 2023 14:38
Fondöten Nasıl Seçilir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fondöten en önemli ama bir o kadar da zorlu kozmetik ürünlerinden biridir. Doğru fondötenle bir dokunuş cilt tonunu eşitleyebilir, kusurları kapatabilir, parlaklığı artırabilir ve makyaj rutininizin geri kalanı için pürüzsüz bir tuval sağlayabilir. Bununla birlikte, çok çeşitli formülasyonlar ve çok çeşitli fiyatlara sahip tonlarla, ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru ürünleri seçmek zor olabilir. Alışverişten önce cilt tipinizi, endişelerinizi ve tercihlerinizi belirlemek için biraz zaman ayırın, böylece sizin için en iyi seçenekleri daha kolay bir şekilde daraltabilirsiniz.

Cilt Tipinizi Belirleme

Fondöten seçiminde ilk adım cilt tipinizi belirlemektir. Cildinizin yağlı, kuru, normal, karma veya hassas olup olmadığını biliyor musunuz?

Yağlı cilt
Cildiniz yağlı veya akneye meyilliyse, aramanızı komedojenik olmayan ve mineral yağ içermeyen formüllerle sınırlandırın. Ayrıca, parlak kalmanıza yardımcı olacak mineral pudra veya kompakt pudra fondöten gibi mat bir ürün düşünün.

Kuru cilt
Yıl boyunca kuru bir cilde sahip olma eğilimindeyseniz, pürüzsüz bir sonuç elde etmek için aramanızı besleyici, kremsi formüllerle sınırlandırın.

Karma Cilt
Cildiniz alnınızın karşısındaki ve burnunuzun aşağısındaki “t-bölgesi”nde yağlıysa, aramanızı lekeli sonuçlar yaratmadan sorunlu bölgelerdeki parlaklığı azaltacak dengeleyici formüllerle sınırlandırın.

Hassas cilt
Cildiniz hassassa, aramanızı kokusuz formüllerle sınırlandırın ve daha az tahriş edici içerebilecek organik markalar için biraz daha fazla harcamayı düşünün.

Normal cilt
“Normal” cilde sahip şanslı kadınlardan biriyseniz, kişisel tercihlerinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurarak mevcut formülleri seçebilirsiniz.

Sorunlu Cilt
Özel cilt sorunları olanlar için, fondötenlerin bakım bileşenlerini içerecek şekilde evrimi zamandan, paradan ve stresten tasarruf edilmesine yardımcı olur. Hatta eczane formülleri bile ince çizgileri azaltmada akşam renk atmasını azaltmada, büyük gözeneklerin görünümünü en aza indirmede ve yara izlerini veya lekeleri kapatmada çok daha etkili hale geliyor .

Fondöten Kapsamı Seçimi

Hem cilt tipiniz hem de elde etmek istediğiniz görünüm, en iyi kapatıcılık seviyesini belirlemenize yardımcı olur. Daha fazla marka, hafif bir formülle kusursuz bir sonuç elde etmenizi sağlayan yüksek pigmentli seçenekler sunuyor.

Hafif Kapsama
Daha doğal bir görünüm istiyorsanız, hafif kapatıcıyı seçin. Hafif bir sıvı veya mineral toz, gerçek cildinizin ortaya çıkmasına izin verirken, aynı zamanda tonlama yapabilir ve parlamayı azaltabilir. Hafif kapatıcılıkta gözeneklerin görünümü azalır, ancak çiller görünmeye devam eder.

Orta Kapsama
Daha parlak bir görünüm ve allık ve diğer kozmetikler için bir temel istiyorsanız, orta kapatıcılık seçeneği seçin. Bir köpük veya kompakt pudra hızla sürülür, ancak birçok küçük kusuru kapatır. Orta kapatıcılık, burun çevresindeki kızarıklıkları, yaşa ve güneşe bağlı renk değişimlerini gizlemeye yardımcı olur.

Tam kapsamlı
Kusursuz bir yüz istiyorsanız, daha yüksek pigment seviyeleri için daha yoğun bir tam kapatıcı ürün seçin . Krem veya aerosol fondöten dergi kapağı görünümü sağlar. Bununla birlikte, fondötenin teatral veya maske gibi görünmesini önlemek için mükemmel renk uyumu ve yetenekli uygulama gereklidir.

Fondöten Rengi Seçimi
Cildinize uygun fondöten bulmak zor olabilir. Bir kozmetik satıcısı, cildinizin alt tonlarının sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu belirlemeye yardımcı olabilir. Alternatif olarak, saçınızı beyaz bir havluya sararak cildinizi güçlü, doğal ışıkta değerlendirermeyi evde kendiniz yapabilirsiniz.

Örnek Uygulama
İster büyük mağazada ister eczanede olsun, alt tonunuza göre küçük bir test cihazı seçin.

Fondöten örneklerini, cildin eşit tonlu olma eğiliminde olduğu alt çenenize uygulayın.
Daha iyi bir görünüm için elinizin arkasına veya bileğinizin iç kısmına da uygulayın.
Genel bir kural olarak seçtiğiniz fondöten tonu, doğal cilt tonunuzla eşleşmeli veya ondan biraz daha açık olmalıdır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP