Evinizin Havasını Temizleyecek Tütsü

Evinizin Havasını Temizleyecek Tütsü

ABONE OL
Mart 7, 2023 17:55
Evinizin Havasını Temizleyecek Tütsü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tütsü, ruhsal temizlik ve arınma için kutsal bitkilerin yakılması pratiğidir. Yüzyıllar boyunca Yerli Amerikalılar tarafından uygulanan bir tören.

Genellikle beyaz adaçayı veya sedirden oluşan bir bitki çeşidi, bir pamuk ya da pamuk ipi ile paketlenir. Demet daha sonra kurutulur. Bitkiler tamamen kurutulduktan sonra yanar ve yanmaya devam eder. Duman daha sonra temizlik için bir alanın etrafına saçılır.

Tütsünün faydaları sağlığınızı ve zihinsel odağınızı artırma, “doğanın antidepresanı” gibi davranma, bakteri, toz, polen ve evcil hayvanın havasını temizlemektedir. Ayrıca uyku sorununu en aza indirir.

Gerekli olan malzemeler
Taze Biberiye
Taze adaçayı
Pamuk ipliği veya organik kenevir ipi

Bir tütsü çubğunu nasıl yapılır?

Birbirinin üstüne otların birkaç dalını koyun. Kalınlaştırmak isteyeceksiniz. Unutmayın kuruduğunda hacim kaybedecek. Demetin altını çift düğümle sabitleyin.

İpliği bitki demeti etrafına sıkıca sarın. Rahat olduğundan emin ol. Üstte bir çift düğüm bağlayın.

Hazırladığınızı paketi havadan bir yere yerleştirin. Demetleri birkaç gün boyunca kurumasına izin verin. Onları yakmadan önce tamamen kuru olmalılar.

Nasıl yakılır?
Tütsü çubuğunun ucunu bir kibrit veya mumla yakın.
Tütsüyü ilk yaktığınızda alev olabilir. Ardından için için yanmaya ve dumanını vermeye başlayacaktır. Yanarken evde sigara içmeyin. Ayrıca yanan bölümlerin küllerinin yerlere düşmemesi için bir tabak içinde yakın. Dumanı bir yelpaze ile evinize dağıtılabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP