Ev Yapımı Uyku Tozu

Ev Yapımı Uyku Tozu

ABONE OL
Mart 8, 2023 17:46
Ev Yapımı Uyku Tozu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnsanların yaklaşık% 42’si düzenli olarak uykusuzluk sorunu yaşamaktadır. En büyük sebeplerden biri stres; Stres hormonları, iyi bir gece uykusu için dev bir engeldir. Uykusuzluk vücudunuz ve zihniniz için ciddi sonuçlar doğurabilir.

Yenilenmesi zor olan doğal uyku ritmini bozar. Uykusuzluk ile uğraşan bazı insanlar bilmeden bütün gün uyuyarak durumu daha da kötüleştirir. Diğerleri, ciddi fiziksel ve zihinsel sorunlara neden olabilecek uyku eksikliğine rağmen çalışmaya devam etmeye çalışır. Neyse ki, uykusuzluğa karşı savaşı kazanmanıza yardımcı olacak basit ama etkili bir çözüm var.

Bu inanılmaz etkili uyku tozu sadece tuz ve şekerden oluşuyor, ancak basit bileşimine rağmen harika sonuçlar veriyor. Her iki bileşen de stres hormonlarını düzenlemeye yardımcı olur ve hücre şarjı işlevi görür. Ayrıca, vücudunuzun enerjisini ve nefesinizi düzenlemeye yardımcı olurlar. Şeker ayrıca vücudunuza daha fazla stres hormonu oluşturmayı bırakması için bir sinyal gönderirken, tuz adrenalin seviyenizi azaltır. Bu malzeme ilekendi uyku tozunuzu yapabilirsiniz:

Saf pembe Himalaya deniz tuzu 2 çay kaşığı
2 çay kaşığı organik kahverengi şeker

Tüm malzemeleri plastik bir torba içinde karıştırın ve homojen bir kitle oluşturmak için iyice çalkalayın. Yatmadan önce ya da gece uyandığınızda karışımın bir çay kaşığı dilinizin altına koyun. Erimesine izin verin. Bu kadar! Sonuçlara hayran kalacaksınız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP