Eski Şişeleri Temizleme Yolları

Eski Şişeleri Temizleme Yolları

ABONE OL
Mart 5, 2023 10:37
Eski Şişeleri Temizleme Yolları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Benzersiz bir stile veya alışılmadık bir şekle sahip, ancak çok kirli veya lekeli bir şişeniz olabilir veya bulabilirsiniz. Eski şişelerde hasta cam olarak bilinen süt beyazı bir kaplama olabilir, toprak ve kirle kaplanmış olsa da şişeyi orijinal durumuna geri getirecek temizleme yöntemleri var.

Şişeyi ıslatın
Eski bir şişeyi temizlemek için ilk yapmanız gereken onu ıslatmaktır.

Camı yumuşatmak için lavaboya veya kaba bir havlu koyun. Lavaboyu oda sıcaklığında su ve birkaç damla bulaşık deterjanı ile doldurun. Şişenin kendisinden çok daha sıcak veya daha soğuk olan su şişenin çatlamasına neden olabileceğinden, suyun sıcaklığı son derece önemlidir.

Şişenin birkaç saat veya mümkünse gece boyunca ıslanmasına izin verin.
Şişeyi oda sıcaklığında suyla durulayın. İçini temizlemek için bir şişe fırçası kullanın. Birçok eski şişe için bu, yıllar içinde biriken kiri ve kiri temizleyecektir. Şişenizi kurutun ve ilerlemenizi kontrol edin.

Ağartma Yöntemi
Eski şişelerdeki kiri ve bakterileri çıkarmak söz konusu olduğunda, çamaşır suyu birçok antika meraklısı için vazgeçilmez bir şeydir.

Şişeyi 7 kısım suya 1 kısım çamaşır suyu çözeltisi ile doldurun. En az 12 saat bekletin. Durulayın ve gerektiği kadar tekrarlayın.

Polident ile Temizleme
Polident takma dişleri temizlemek için harikadır. Eski şişelerinizi temizlemek için de kullanabilirsiniz.

Şişeyi suyla doldurun. Polident tabletini şişeye yerleştirin. Bir süre bekletin.
Durulayın ve gerektiği kadar tekrarlayın.

Beyaz Sirke Kullanın
Eski bir şişeyi temizlemek ve parlatmak istediğinizde, temizlemek için hafif bir asit ve aşındırıcı kullanabilirsiniz.

Şişeyi beyaz sirke ile doldurun. Çamaşır deterjanı veya bulaşık deterjanı ekleyin. Bir tutam kum ve pirinç ilave edin. Güçlü bir şekilde sallayın. Şişedeki tüm pislik çıkana kadar tekrarlayın.

Maden Birikintilerini Çıkarın
Uzun süre su veya başka bir sıvı içeren bir şişe, genellikle sıvıdaki minerallerin neden olduğu beyaz kabuklu bir malzeme birikmesine neden olur.

Maden birikintileri genellikle şişenin dibinde bulunur veya çeşitli yüksekliklerde şişenin etrafında bir halka veya birkaç halka olarak görünür. Mineral birikintileri olan birçok şişede de biraz lekelenme vardır. Mineral birikimlerini ve kireç tortularını gideren ticari ürünler satılmaktadır. Bu ürünler genellikle eski şişelerde işe yarar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP