Duş Camındaki Sert Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

Duş Camındaki Sert Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?

ABONE OL
Mart 11, 2023 14:32
Duş Camındaki Sert Su Lekeleri Nasıl Çıkarılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Duş camlarında ya da banyolarda sert su lekeleri bir süre sonra oluşur. Bunları çıkarmak bir süre sonra daha zor hale gelir. Bir süre sonra duşun camları su lekeleri sebebiyle pis görüntü oluşur. Sert kimyasallarla ovmayı bırakın ve duşunuzu çevre dostu Epsom tuzlarıyla sert su lekelerine saldırın.

Gerekli Olan Malzemeler

Küçük karıştırma kabı
1 fincan Epsom tuzları
1/2 fincan pişirme soda
1/4 su bardağı sıvı bulaşık sabunu
Pamuklu kumaş
Kağıt havlu
Fırça

Yapılışı:
Epsom tuzları ile pişirme sodasını ve bulaşık sabunu birlikte karıştırın. Epsom tuzları doğal olarak suyu yumuşatır, sert su lekelerini parçalar. Pişirme sodası ile en sevdiğiniz bulaşık sabunu yardımıyla kendinizi yormadan cam duş kapılarınızı ve fayanslarınızı ovun.

Kuru duş kapıları ve fayanslar üzerinde temizlik yapmadan önce fırçalama işlemini yapın. Fırçalama için tüm alanların kuru olması gerekiyor.

Hazırladığınız karışıma nemli bir pamuklu bez batırın ve duş camlarını veya fayanslarını dairesel hareketle ovun. Aynı karışım küvetiniz, küvetinizin çıkışlarını ve kanalizasyon kanallarında harikalar yaratıyor.

Epsom tuzlarıyla yaptığınız ovma işleminin ardından uzaktan ılık su ile sildiğiniz alanları yıkayın. Su aktıktan sonra havlu kağıt ile duvarları ve duş camlarını silin ve kurulayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP