Günlük Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?

Günlük Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?

ABONE OL
Haziran 22, 2024 08:01
Günlük Ayak Bakımı Nasıl Olmalı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günlük ayak bakımında normalde her gün ayağımızı yıkamamız şart olan bir uygulamadır. Ayağımızı yıkarken dikkat etmemiz gerek şey, kullandığımız sabunun PH dengesidir. Bunun nedeni cildimizdeki asit ve baz dengesinin bozulmasını engelelmektir.

Çok terleyen ayakları gün içerisinde bir kaç kere yıkamak çok gerekli bir şey değildir. Eğer çok ihtiyaç duyuluyorsa sadece sudan geçirerek yıkanabilir. Çünkü bazen kullandığımız sabunlar ayağımızda ayak kokusuna neden olabilir. Gün içinde çok fazla yıkarsak ayak kokusuna neden oluyor ayrıca.

Günlük olarak bakım yapıldıktan sonra ve ya banyodan çıktıktan sonra, ayaklarımızı yıkadıktan sonra parmak aralarının iyi kurulanmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer parmak araları iyi kurulanmazsa sürtünme ile nasırlar ve ya tahrişlere sebeo olur. Onları engellemek için parmak aralarına dikkat etmek lazım.

Bazen çok terleyen ayaklarda yada nasır problemi geçirmiş olan ayaklarda ayağımızı yıkadığımızda parmak aralarına fön makinesi tutarak yada pamukla geçirerek ordaki nemi giderebiliriz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP